Onistari maksuvõlg on kasvanud 33 miljoni krooniseks

Eesti suuruselt kolmas alkoholitootja
Onistar maadleb ikka veel hiiglasliku maksuvõlaga, mis võrreldes jaanuariga on
ligi 3 miljoni krooni võrra kasvanud.

Viinatootja Onistari maksuvõlg on võrreldes jaanuariga kasvanud üle 2,6 miljoni võrra. Maksehäireteregistri raportist on näha, et praeguseks, on viinatooja võlg kasvanud 32,558 miljoni kroonini. Aasta alguses oli ettevõtte maksu- ja tolliametile võlgu üle 29 miljoni krooni.

Jaanuari lõpus peatas maksu- ja tolliamet Onistari tegevuse 60 päevaks, kuna ettevõte ei tasunud aktsiisimaksu tagatist ettenähtud ajaks.

Toona rääkis Onisteri juhatuse esimees Igor Savenkovi, et probleem on tekkinud seoses täiendavate investeeringute puudumise ning alkoholituru halbade tingimustega, ning kinnitas, et ettevõttel on plaanis kustutada tekkinud võlad kahe nädala jooksul.

Märtsi lõpus toimus ASi Onistar juhatuse kontoris Tallinnas Tartu maanteel koosolek, kus arutati aga juba ettevõtte tegevuse lõpetamist kas likvideerimise või pankroti läbi. Onistari omaniku Igor Savenkov ütles, et nad ei ole veel lõplikult otsustanud, kas firma likvideeritakse, lastakse pankrotti või jätkatakse lahenduste otsimist firma edasiseks tegutsemiseks. "Me lahendame selle probleemi nagu kõik normaalsed inimesed - ronime kasvõi oma nahast välja, laename," kommenteeris ta siis.

Täna laekus aripaev.ee toimetusse vihje, et Onistar ja Onistar Trading on koondanud kõik töötajad. Onistari nõukogu liige Jaan Mölder teemat kommenteerima ei soostunud. Õnneks oli vähe jutukamas tujus Onistari juhatuse liige Aleksander Tokarev, kes lükkas ümber väite nagu oleks kõik Onistari ja Onistar Tradingu töötajad koondatud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara