Oopkaup: ettevõtjad arvestasid laotrahvi riskiga

Põllumajandusministeeriumi
kaubanduspoliitika asekantsler Andres Oopkaup ütles aripaev.ee-le, et tema
hinnangul arvestasid tulusat äri ajanud ettevõtjad laotrahvi riskiga.

"Kuidas on võimalik öelda, et nad ei saanud kasu?" imestas Oopkaup Riigikohtu eilseid määrusi kommenteerides. Oopkaubi sõnul tõi liitumiseelne hulgikaubandus umbes 300% kasumit.

"Näiteks, kui suhkrut osteti hinnaga 3000 kr/t, siis pärast liitumist oli suhkru hinnaks 12000-15000 kr/t," selgitas Oopkaup. Ta lisas, et mitmed ettevõtjad võtsid temaga isiklikult ühendust ja küsisid piirangute ettevalmistamisega tegelenud kõrgelt ametnikult soovitust. Oopkaup soovitas laovarud ostmata jätta.

"Mul on vähemalt ühele oma kursusevennale raske otsa vaadata," rääkis Oopkaup, kelle sõnul on praegused sanktsioonid toona oodatuist palju leebemad. "Enamik, kes mind lähedalt tundsid, ei hakanud ladusid laeni täis ostma, kes seda aga tegid, nende nimesid ei taha ma nimetada," lisas riigiametnik.

Oopkaubi hinnangul pole laovarusid soetanud ettevõtjail täna mõtet öelda, et nad nad ei teadnud ette valmistatavatest piirangutest ja varude täiendavast maksustamisest. Ajakirjanduses kirjutati sel teemal nii palju, et ministeeriumisse kogunes väljalõigetest kahe sentimeetrine pakk.

"Raske ennustada," kostis Oopkaup samas küsimuse peale, millal ja kuidas kohtuvaidluste jada lõpeb. Lõpliku lahendini kulub tema hinnangul vähemalt kolm aastat. "Mingil juhul ei saa aga öelda, et see oleks olnud ettevõtjaile vilets investeering," viitas Oopkaup riigi taskust tiksunud 21protsendisele intressile.

Et võimalikke kulusid kokku hoida, maksis riik nn laotrahvid ettevõtteile juba tagasi. Mida järgmiseks ette võetakse, otsustab ministeerium paari nädala jooksul.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Statistika

Käsi­raamatud