Vene majandustegelaste arvates oleks hinnapiirangute asemel vaja toidutalonge

Mai alguses Venemaal lõppenud
põhitoiduainete hinnapiirang võib lähiajal viia uuele inflatsioonihüppele, see
omakorda uutele riiklikele turupiirangutele ning rohuks võiks selle asemel olla
toidutalongid vaestele, leidsid eile nii tootja- kui tarbijaorganisatsioonide
juhid.

Sellise abinõu vajalikkusest rääkisid eile tarbijate, tootjate ja kauplejate ümarlaual nii Venemaa tarbijate ühingu juht Pjotr Šelištš, kui teraviljaliidu president Arkadi Zloditševski, kirjutas Vene ajaleht RBC Daily. Jutt oleks USA vaestele mõeldud food stamps`iga sarnasest projektist (USAs jagatakse täna küll papitükkide asemel deebetkaarte, mil olevat summat saab kasutada ainult põhiliste tarbeainete ostuks). Venemaa majandusministeeriumi ametnikud on mõttele avaldanud kategoorilist vastuseisu, kuna see viiks massilisele riigi toetuse kuritarvitamisele.

Toidukaardi-ideed toetavad ettevõtjad viitavad hindade külmutamisest saadud kahjule ning taolistest meetmetest järgnevale võimalikule ahelreaktsioonile. “Maksame põllumajandustootjaile teadlikult madalamat hinda, mille tulemusel jäävad neist ellu vaid tugevaimad, seejärel tekib pakkumises defitsiit ja tulemuseks on hindade edasine tõus,” ennustas OAO Vimm-Bill-Dann juht David Jakobašvili.

Ettevõtjatel puudub Venemaal garantii, et edaspidi riiklikke hindade reguleerimisi ei tule. Majandusministeeriumi seaduseelnõu lubab riigil erakorralise abinõuna piirata põhitoiduainete hinda (leib, piim, toiduõli, või, looma-, sea- ja linnuliha, munad, sool, suhkur, tee). Majandusministrile saadetud pöördumises märkis organisatsioon “Delovaja Rossija” taoliste ettevõtmiste kahjulikkust: suurema osa nende kaupade tootmises on kasumlikkus madal. Kui hinnapiirang kehtestatakse, kuid samamoodi ei käituta toorme, gaasi, elektri jm. teenuste tarnijatega, viib see toidutootja rentaabluse languse ja kahjumini.

Tarbijaühingu juhi Šelištši sõnul viis mullu sügisel kehtestatud riiklik põhitoiduainete hinnapiirang nende kvaliteedi langusele ja tõi näiteks varasemast märksa kehvema leiva.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Statistika

Käsi­raamatud