Maag seiskas Leedu kanaliha müügi eelmisel nädalal

ASi Maag Grupp tegevjuht Margit Talts
kinnitas aripaev.ee-le, et veterinaaramet teeb neile ettekirjutuse seoses
Loo lasteaia salmonelloosipuhanguga.

„Teame, et ettekirjutus on tulemas. Praegu koostame ise kirja klientidele, et veel poodides olev kanaliha tagasi kutsuda. Niipea, kui eelmisel nädalal saime Postimehest teada sellest juhtumist, peatasime konkreetse partii müügi,“ lisas ta.

Taltsi andmetel on laos veel 710 kilo Leedu kanaliha. Kokku oli 6. märtsil saabunud partii maht 5 tonni. „Kuna kaebusi rohkem ei ole, näitab, et kliendid on kanaliha korralikult kuumtöödelnud,“ sõnas Talts ning kinnitas, et nemad on veterinaarametilt vajalikud load saanud ja kanaliha hoiti nõutud tingimustel.

„Teavitasime ka Nematekase tehast, kus konkreetne supikana tuli ja ka nemad uurivad,“ lisas ta. Samast tehasest Maag sel aastal rohkem kaupa tellinud ei ole.

Kahjude suurust Talts hetkel hinnata ei osanud. „See sõltub sellest, palju kanaliha tagasi tuleb. Loomulikult on halb ka negatiivne tagasiside,“ lisas ta.

Salmonelloosipuhang algas Loo lastaias üle-eelmise nädala reedel. Esimesed haigestunud lapsed kaebasid kohalikule perearstile palavikku, kõhulahtisust ja oksendamist.

Ühtekokku kahtlustab tervisekaitseinspektsioon salmonelloosi 83 inimesel, kellest enamik on lapsed.

Salmonelloos on salmonella bakteri tekitatud soolenakkus. Haigusnähud ilmnevad enamasti 12-36 tundi pärast nakatumist, harvem 6-72 tunni möödudes. Täheldada võib palavikku, kõhulahtisust, kõhuvalu, iiveldust ja oksendamist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara