Pensionär on tulevikuäri sihtgrupp ka Eestis

Kaasautor Eda-Liis Kann kirjutas Äripäeva
lisas Juhtimine, et stabiilsetel turgudel on pensionärid väga suur
äri, aga Eestis on pensionärid paraku veel üks vaesemaid sihtgruppe, mis
aga kindlasti tulevikus muutub.

Arenenud riikides näevad turundajad suurt vaeva, et püüda pensionäride mahukat rahakotti. USAs on näiteks kasiinondus suures osas just vanadele inimestele üles ehitatud. On spetsiaalseid pankasid, teenindusasutusi, kes kõik elavad vanainimeste kulul ja küllaltki hästi. Samamoodi on enamik eriti kallite sportautode turundusest tegelikult pensionäridest miljonäridele suunatud.

Seega on pensionärid väga arvestatav sihtrühm ka tuleviku-Eestis, usub reklaamiagentuuri Tank loovjuht Joel Volkov. "Praegu on Eesti kahjuks veel veidi liiga vaene ja pensionäride elatustase ei luba neil kuigi palju raha vaba aja sisustamisele kulutada," arvab Volkov.

Olympic Casino turundusdirektor Katre Kaarenperg nii optimistlik aga pole. "Kuna meie pensionäride elatustase on madal, pole vanurid kasiinoäris kuigi oluline sihtgrupp ja hüppelist pensionäride osakaalu kasvu me lähiaastail ei prognoosi," tunnistab ta.

Brilliant Marketing Communicationsi juhi Paavo Pilve sõnul on Eesti pensionärid küll vaesed, kuid ei saa öelda, et turundajad nende püüdmiseks vaeva ei näe. Erinevus on vaid selles, et kui mujal maailmas püütakse pensionäride raha, siis Eestis püüavad erakonnad nende hääli, mis olulisel määral mõjutavad valimiste tulemusi. Pensionäri hääle võidad aga siis, kui lubad neile soodustusi.

Tõenäoliselt tuleb kõigile kohe meelde Edgar Savisaar ja Keskerakond. Samas suunas ka Reformierakond märkimisväärse osa 2007. aasta riigikogu valimiste kampaania eelarvest pensionäridele.

Volkovi sõnul on pensionärid emotsionaalselt üks tänuväärsemaid sihtgruppe, sest vanainimestel on üldiselt väga hea meel, kui keegi võtab vaevaks nendega tegeleda. Seda näitab ka tõik, et kõik viimase kahe aasta jooksul tehtud sellele segmendile suunatud kampaaniad on olnud väga edukad. "Paraku on aga vanainimestega see häda, et nad kipuvad ära surema ja nendesse tõusval turul kahjuks väga ei investeerita," nendib Volkov.

SEB turundusdivisjoni direktor Karl Multer tunnistab, et tõepoolest on pensionäride osatähtsus panganduses suur. Selgub, et hinnanguliselt kuuluvad kuni pool Eesti turul olevatest tähtajalistest hoiustest ja kuni kolmandik nõudmisteni hoiustest klientidele, kes on vanemad kui 60 aastat.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara