Eesti Energia ja Põhivõrk võivad lahutusest pääseda

Eesti väiksemate elektritootjate unistus
Põhivõrgu ja Eesti Energia lahutusest on purunemas, sest Euroopa
energeetikaministrid on andnud elektri tootjale ja tarnijale võimaluse
rahulikult käsikäes edasi käia.

Reedel Luxembourgis toimunud energeetikaministriteministrite nõukogus poogitigi kuus tundi kestnud lõunal kindla lõikusplaani kõrvale kaks lisavarianti, mis energiafirma asetamist operatsioonilauale enam ei nõua.

Praeguse seisuga ongi Eestil võimalus Põhivõrgu eraldamise asemel seda ka mitte teha, sel juhul tuleks tagada ettevõtte sõltumatus kas kontrolliva bürokraatliku süsteemihalduri loomise või põhivõrgule lisatingimuste kehtestamise abil. Mõlemal juhul jääks Põhivõrk endiselt Eesti Energiale. Konkureerivates elektritootjates see uudis rõõmu ei tekita.

"Ega ta nüüd mõistlik ei tundu," oskas kommenteerida Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus, kelle sõnul kontrollivad mehhanismid sõltumatuse probleemi ei lahendaks, sest ühe tootja omandisse jääks ikkagi ka ülekandevõrk, millest kõik teised sõltuksid.

Veel mõni kuud tagasi, mil Eesti energiamonopoli tükeldamine paistis ainsa lahendusena, väljendas ka Eesti Energia endine nõukogu esimees ja praegu Väo elektrijaama ehitav Urmas Sõõrumaa Äripäeva artiklis "Eesti energiamonopoli ootab lõikus" oma rõõmu sõltumatu elektrituru tekke üle.

Põhivõrgu juhatuse esimees Lembit Vali, kes varem oli samuti kindel Eesti energiahiiu üksuste eraldamise vajalikkuses, ei näinud enam vahet, kelle alluvuses ettevõte töötab.

Eesti Energia seiskoht kõnealuse teema suhtes jääb siin kajastamata, sest juhatuse koosoleku tõttu polnud keegi eile kommentaariks kättesaadav.

Kuigi ELi tasemel tehtud muudatus pole veel kivisse raiutud, eeldatakse, et sellekohane direktiiv võetakse vastu 2008. aasta jooksul.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara