ACE Logistics: veokijuhtide streik meid veel ei mõjuta

Logistikafirma ACE Logisticsi juht Maanus
Mätliku sõnul ei ole Lõuna-Euroopas toimuv veokijuhtide streik ettevõtet senini
mõjutanud, kuid kui streik peaks jätkuma, võivad tellijad kannatada.

„Kui streik peaks jätkuma, võivad kannatada eelkõige need tellijad kes on tellinud hooajakaupa,“ sõnas Mätlik.

Mehe sõnul mõjutab veokijuhtide streik ka ACE Logisticut hetkel veel siiski minimaalselt. Teadaolevalt ei ole ükski saadetisega auto streiki kinni jäänud.

„Meile mõjub streik force majeure’ina. Veokijuhid on ka enne streikinud, kuid mitte pikaajaliselt. Kui streik suuremaid mõõtmeid ei võta, puudutab see eelkõige antud piirkonda, kui aga streik peaks suuremaid piire võtma, siis mõjutab see kindlasti ka meid rohkem,“ rääkis juht.

Veokijuhtide streik mõjutab aga eelkõige tellijat, kellel kaup seetõttu plaanitust hiljem kohale jõuab. Logistikaettevõtja sõnul ei jää kellegile kaup streigitõttu saamata, aga kindlasti võib kauba kohalesaabumine mõnevõrra edasi lükkuda.

Kuna vedaja vastutus on piiratud ning tegemist on ettevõtjast olenemata tekkinud olukorraga ehk force majeure’iga, siis ei ole ka klientidel saamata jäänud tulude nõudega kellegi poole pöörduda.

Logistikaettevõte juhi sõnul on nad oma püsikliente Lõuna-Euroopas toimuvast streigist teavitanud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara