Rakvere Lihakombinaadi ja Talleggi omanik tõstab liha hinda

Soome suurima lihatootja HKScan kontserni
raskused sunnivad ettevõtet liha hulgihindu tõstma.
Kontserni kuuluvad ka Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Hinnatõusu eesmärgiks on parandada oma finantsolukorda kuna turuolukord osutus oodatust keerukamaks ning tooraine- ja energiakulud on kasvanud rekordtempos, seda eriti just Soome ja Balti turgudel.

Aasta alguse finantsteadannetes mainis HKScan, Rakvere ja Talleggi omanikfirma, et prognoosib rahvusvahelise sealihaturu olukorra paranemist selle aasta teises pooles ning sellega soovib saavutada ka 2007. aasta kasumi taseme. Nüüd aga ennustab juhtkond, et olukord sealihaturul ei parane niipea ja seetõttu tulevad ka selle aasta majandustulemused nõrgemad, selgub HKScani pressiteatest.

Vastates Kauppalehti küsimusele turu probleemide kohta sõnas HKScani tegevjuht Kai Seikku, et sealihaturg on rahvusvahelisel tasandil paigast ära, kuna EL toodab liiga palju, võideldes eksportijana rekordmadala dollari ja ameeriklaste vastu. Turuhinnad Euroopas on langenud alla sisseostuhinna.

Samuti avaldavad selle aasta oodatavatele kesistele tulemustele mõju ka sügavkülmutatud liha varude kasutuselevõtt Soomes ning põhitootmises Poolas tavaliselt mitte esinevad mahakandmised teises kvartalis.

Üldise põhjusena saaks välja tuua tooraine- ja energiahindade tõusu rekordtempo ning firma suutmatuse neid sujuvalt edasi üle kanda oma müügihindadesse, mis on omakorda mõjutanud müügikäivet kõigil grupi turgudel.

Praeguste ennustuste järgi jääb ettevõttel saavutamata oodatud käive nii aasta esimeses pooles kui ka kolmandas kvartalis. Kauppalehti küsimusele, kas ettevõte oli aasta esimesel poolel kahjumis, sõnas Seikku, et seda pole ta öelnud ning ta ei võta ka selles suhtes mingit seisukohta.

Kesiste majandustulemuste väljavaade on mõjutanud ka ettevõtte aktsia hinda, mis langes reedel Helsingi börsil 15,6 %, omades sulgemishinda 6,97 eurot. Samuti tõi HKScani aktsia langus endaga kaasa ka konkurendi Atria aktsia hinna langemise 8,0 % võrra 12,94 euroni, selgub reedesest Turun Sanomatest.

Olukorrast väljapääsemiseks on Seikku sõnul kaks teed. Juba paar aastat on ettevõte teinud tugevalt kulude kokkuhoidu. Müügi puhul on näha eelmisel aastal väiksemad vahed, mis tähendab seda, et sisseostu- ja väljamüügihinnad on paigast ära ning hindade erinevuse katmiseks ei piisa kulude kärpimisest, sest need annavad mõju alles pikas perspektiivis.

Kui palju hinnad tõusevad, seda HKScani tegevjuht ei kommenteerinud vaid ütles, et see on läbirääkimiste küsimus klientidega ning sellised avalduse ei ole kunagi ühepoolsed.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara