Prisma: langetasime hindu juba aasta alguses

Prisma Peremarketi
turundusjuhi asetäitja Reigo Rahumäe sõnul langetas kauplustekett hindu
enim müüdud toodete seas juba aasta alguses ning seega pole Eesti Panga soovitus
kaupmehele midagi uut.

"Prismas on juba aasta alguses toimunud hinnalangus enim müüdud toodete seas. Seega pole Eesti Panga soovitus kaupmehele midagi uut," kommenteeris Rahumäe Eesti Panga soovitust kaupade hindu alandada.

"Kuna Prisma Peremarketi eesmärk on olla soodsaim kauplus, oleme pigem enim müüdud toodetel katteid langetanud. Samas määravad kauba lõpphinna paljuski tootjad ja vahendajad. Kauplus saab küll mõningal määral mõjutada lõpphinda müügikattega, kuid lõviosa toote hinnast moodustab siiski tootjate ja vahendajate pakutav omahind, millega kauplus toote sisse ostab. Tootjate ja vahendajate poolse omahinna määravad omakorda ka transpordikulud, laokulud jne," rääkis ta.

Turundusjuhi kt märkis, et kui hindu pole võimalik alandada, siis tuleks tähelepanu pöörata efektiivsuse tõstmisele. "Kui viimaseid aastaid iseloomustas kiire majanduskasv ja palgatõus, siis tänases olukorras hakkab aina enam kaupmehi pöörama tähelepanu efektiivsusele," märkis ta.

"Teine märksõna alanud aastal on tarbijate senisest suurem keskendumine ostukorvi maksumusele. Tooraine ja kütuse hinna kiire tõus on pannud tootjaid oma toodete hindu kergitama ning kaupmehi pigem oma marginaale vähendama," lisas Rahumäe.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara