Kruuda firmad võlgadega kimpus

Krediidiinfo ja maksu- ja tolliameti
kodulehe andmetel on suurärimehe Oliver Kruuda Kalev AS ja selle
tütarettevõtetel võlgu kokku üle nelja miljoni krooni, millele lisandub
intress.

Kruuda ettevõtted on eilse kuupäeva seisuga kokku võlgu 4 392 624 Eesti krooni.

Kõige suurema võlakoorma all ägab Kalev Meedia, kellel on vaja tasuda 1,93 miljonit krooni makse pluss intress. Samuti on Kalev Meedial võlg IT-seadmete rendi ja haldamisega tegelevale ettevõttele 3 Step IT, kellele on samuti võlgu Indrek Pertelsoni pankroti äärel kõlkuv spordiklubi Arigato.

3 Step IT Baltikumi juht Aivar Kraus oli Kalev Meedia võlga kommenteerides napisõnaline. „Kalev meedia ja Kalev on meie pikaajaline partner ei tahaks seda võlaasja kommenteerida. Meil on selline kokkulepe,“ ütles ta. Krausi sõnul on need tõenäoliselt ajutised probleemid ja nemad on omad kokkulepped teinud ning täpsemalt ei soovi ta kommenteerida.

Kalev Meedia ASi juht Alar Pink vastas küsimusele, millest on tingitud ettevõtte veidi üle 1,93 miljonit kroonine maksuvõlg, et tema ei ole õige inimene sellele küsimusele vastama. „Ma arvan, et sellele vastab meie grupi finantsjuht Tarmo Maasikamäe,“ lisas ta.

Kalev Real Estate Company on oma arvele kirjutanud 1,93 miljoni Eesti krooni suuruse maksuvõla tasumata tulumaksu, sotsiaalmaksu, töötuskindlustusmaksu ja ka kohustusliku kogumispensioni makse eest. Maksule lisandub intressivõlg krediidiinfos määratlemata summas.

Kalev Real Estate Company ASi juhatuse liige Ott Karolin ettevõtte võlgasid enda sõnul kommenteerida ei saa, kuna see pole tema pädevuses. „Ei oska öelda, ei tegele sellega, sellega tegeleb Kalev AS finantsdirektor Tarmo Maasikamäe,“ ütles Karolin täna aripaev.ee-le ning lisas: „Mina finantsidega üldse ei tegele, meil on Kaleviga ühised maksukohustused.“

Miks või milliste võlgadega on tegemist, seda Karolin samuti enda sõnul kommenteerida ei oska.

Väiksemad võlad on tütarettevõtetel Eksklusiiv AS-il, mis annab välja ajakirja Avenüü, ja Inreko Press OÜ-l, mis toodab ajakirja Ärielu. Esimene võlgneb üle 184 tuhande krooni ja teine väikesed 8 tuhat krooni. Toorpiimast piimatoodete tootmisega tegelev Kalev Paide tootmine on maksehäireraporti andmetel võlgu veidi üle 262 tuhande krooni, kõikidele maksuvõlgadele lisandub ka intress.

Ülejäänud Kalev AS tütarettevõtted on eilse kuupäevaga maksuvõlapriid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara