EL loobub miinimumhinnast Norra lõhele

Euroopa Liit loobub Norra lõhele
kehtestatud 2,8 eurosest ehk pea 44 kroonisest miinimumhinnast kaks ja
pool aastat enne planeeritud tähtaega, allutades sellega Briti ja Iiri
kalafarmerid konkurentsile.

Euroopa Liidu sõnul ei ole selline miinimumhind enam vajalik, sest Norra tootjad lõpetasid alla omahinda müügi ehk dumpingu ELi ja selle kordumist ei peeta enam tõenäoliseks. Et Norra ekspordihinnad langeksid väga madalale, oleks vaja tugevat ületootmist, mida aga ei ole tulevikus praegu ette näha, vahendas Bloomberg.

Antud otsus lõpetab Norra poolt WTOsse kaevatud dumpinguvastase meetme mille lõpetamise kohta avaldasid soovi ka Itaalia, Poola, Hispaania, Portugal ja Leedu.
Maailma suurimal lõhetootjal Norral oli Euroopa Liidu turul 71% turuosa. Norra tootjad eksportisid 509,273 tonni lõhet hinnavahemikus 2,88–3,51 kilo eest .
Norra suurendas eksporti ELi viieastase lõhe-lepingu alusel, mis lõppes 2003. aastal, siis palusid Suurbritannia ja Iirimaa tuge Euroopa Komisjonilt impordi vastu.
EL vastas augustis 2004 impordikvootidega, ning veebruaris 2005 täiendas seda miinimumhindadega. Kaks kuud hiljem asendas EL kvoodid ja minimumhinnad dumpinguvastaste maksudega, kuni 24,5%, mis hiljem asendati uk ute miinimumhindadega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara