Lauri: Baltikumi suurim tulevikurisk on kallinev nafta

Hansabank Marketsi turuülevaates kirjutas
makroanalüütik Maris Lauri, et Balti riikide suurim tulevikurisk on kiiresti
kallinev nafta, mis tõstab esmakaupade hindu oluliselt.

„Kõige olulisemaks tulevikuriskiks Balti riikide majandustes on kujunenud maailmaturgudel kiiresti kallinev nafta aga ka teised energiatooted ning toit, kuna see tõstab siinsete tarbijate jaoks esmatähtsusega kaupade ja teenuste hindasid väga oluliselt,“ kirjutas Lauri.

Majanduskasvu väljavaated kolmes Balti riigis halvenevad, kuna ülemaailmne hinnatõus hakkab järjest enam mõjutama kohalikke tarbijaid.

Eesti lähituleviku majandusarengute puhul võib välja tuua kaks võimaliku arengukäiku – optimistlik ja pessimistlik stsenaarium -, mille tõenäosus praeguste andmete kohaselt on enam-vähem võrdne. Põhierinevus seisneb selles, et negatiivsemate arengute puhul osutub tööpuudus ja tarbijahindade kasv 2008. aasta lõpus ja 2009. aasta alguses suuremaks optimistliku stsenaariumi omast.

Hansabank Marketsi arvates kasvab Eesti majandus sel aastal umbes 2,5% (pessimistliku stsenaariumi kohaselt 2%), millele järgneb 4% kasv 2009. aastal (negatiivsemal juhul mõnevõrra enam kui 2%) ja 5% kasv 2010. aastal. Sel aastal on oodata sisenõudluse vähenemist, kuna nii majapidamiste tarbimine kui ka investeeringud vähenevad. Pessimistliku stsenaariumi kohaselt jääb ka tuleval aastal eratarbimine tagasihoidlikuks, kuid 2010. aasta peaks tooma tugevama tarbimise ja investeeringute kasvu mõlema stsenaariumi kohaselt.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara