EL võib tollitariife vähendada 60% võrra

Euroopa Liit pakkus Genfis toimuvatel WTO
35 riigi kaubandusläbirääkimistel, et võib põllumajandustoodetele kehtestatud
tollitariife kärpida 60% võrra.

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Peter Mandelsoni sõnul on praegune pakkumine Brüsseli parim, mida liit saab teha, et maailma põllumajandustoodete turu rasket olukorda leevendada. Seni oli EL tariife lubanud vähendada 54% võrra, kirjutas BBC News.

Mandelson ütles, et EL on omalt poolt teinud juba väga suure pingutuse ning kutsus selliseid arenevaid riike nagu Brasiiliat, Indiat ja Hiinat üles vastutasuks vähendama ka nende tööstustariife.

"Kaubandusläbirääkimistel peab lahenduseks peamine panus tulema turu liberaliseerimisest, mitte subsiidiumidest,“ ütles USA esindaja kaubandusküsimustes Susan Schwab.

Rikkamad riigid, nt USA ja Euroopa Liit, nõuavad oma tootjatele ja pankadele paremat ligipääsu arenevatele turgudele. Brasiilia välisminister Celso Amorim aga sõnas, et arenevad riigid (nt Hiina, India ja Brasiilia) on juba praegu teinud väga suuri mööndusi ning arenenud riikidel ei tohiks liiga tõsiseid lootusi olla.

Senised kaubandusläbirääkimised on nurjunud just põllumajandustoodetele seatud tollitariifide ja tööstustariifide tõttu, samuti on probleemi tekitanud küsimus, kui liberaliseeritud peaks olema teenuste turg.

Egiptuse kaubandusminister Rachid Mohamed Rachid ütles, et rikkad riigid peavad läbimurdeks näitama oma initsiatiivi, muutes poliitikat selliselt, et see vähendaks maailmamajanduse ebastabiilsust. Tema sõnul on vahe rikaste ja vaeste vahel eriti tugevalt näha nüüd, mil toidu ja kütuste hinnad järsult tõusevad. Selle olukorra on aga Rachidi hinnangul põhjustanud just rikkad riigid.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara