EL võib tollitariife vähendada 60% võrra

Euroopa Liit pakkus Genfis toimuvatel WTO
35 riigi kaubandusläbirääkimistel, et võib põllumajandustoodetele kehtestatud
tollitariife kärpida 60% võrra.

Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Peter Mandelsoni sõnul on praegune pakkumine Brüsseli parim, mida liit saab teha, et maailma põllumajandustoodete turu rasket olukorda leevendada. Seni oli EL tariife lubanud vähendada 54% võrra, kirjutas BBC News.

Mandelson ütles, et EL on omalt poolt teinud juba väga suure pingutuse ning kutsus selliseid arenevaid riike nagu Brasiiliat, Indiat ja Hiinat üles vastutasuks vähendama ka nende tööstustariife.

"Kaubandusläbirääkimistel peab lahenduseks peamine panus tulema turu liberaliseerimisest, mitte subsiidiumidest,“ ütles USA esindaja kaubandusküsimustes Susan Schwab.

Rikkamad riigid, nt USA ja Euroopa Liit, nõuavad oma tootjatele ja pankadele paremat ligipääsu arenevatele turgudele. Brasiilia välisminister Celso Amorim aga sõnas, et arenevad riigid (nt Hiina, India ja Brasiilia) on juba praegu teinud väga suuri mööndusi ning arenenud riikidel ei tohiks liiga tõsiseid lootusi olla.

Senised kaubandusläbirääkimised on nurjunud just põllumajandustoodetele seatud tollitariifide ja tööstustariifide tõttu, samuti on probleemi tekitanud küsimus, kui liberaliseeritud peaks olema teenuste turg.

Egiptuse kaubandusminister Rachid Mohamed Rachid ütles, et rikkad riigid peavad läbimurdeks näitama oma initsiatiivi, muutes poliitikat selliselt, et see vähendaks maailmamajanduse ebastabiilsust. Tema sõnul on vahe rikaste ja vaeste vahel eriti tugevalt näha nüüd, mil toidu ja kütuste hinnad järsult tõusevad. Selle olukorra on aga Rachidi hinnangul põhjustanud just rikkad riigid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara