Selver saaks uue pandihinnaga mõlemalt poolt pügada

Täna said kaupmehed teate, et 1. augustil
hakkavad kehtima Eesti Pandipakendi kehtestatud uued panditaara vastuvõtmise
hüvitiste määrad kaupmeestele, Selver saaks uue käitlemise
hinnaga mõlemalt poolt pügada.

"Eesti Pandipakendi soov on tegelikult kaupmeestel vähendada käitlemise hinda ja maaletoojatel peaaegu kahekordistada käsitlemise tasu (registreerimist). Selver saaks mõlemalt poolt pügada, sest oleme paljude toodete maaletooja ise," ütles Selveri ostu- ja tootmisdirektor Andres Heinver.

"Selver kujundab oma seisukoha, kuidas edasi, siis kui Eesti Pandipakendi poolt on tulnud selge vastus. Praegu on kaupmeeste ettepanekud nende käes. Olime ju nõus samadel alustel (hindadega) jätkama, mis seni kehtisid. Ka meil on kulud kasvanud. Automaadi välise külje taga on ikka ka inimene - oma palgasooviga, kes täitunud konteinerid tühjendab, ladustab ja korraldab laadimist," rääkis ta.

"Ega tühja kohta turumajanduses ei teki. Mingi väljapääs leitakse hiljemalt siis, kui järgmist metsaaluste koristamise kampaaniat peab korraldama hakkama. Loodame, et vanker seekord ühest kraavist teise ei käi!" märkis Heinver.

Eesti Pandipakend kehtestas kaupmeestele uued panditaara vastuvõtmise hüvitiste määrad ning suurendas joogitootjate ja -importööride tasu pakendite kogumise eest kaks korda, tarbijaile jäi pandimäär samaks. Alates 1. augustist on kaupmeestele makstav hüvitis kõigi pakendiliikide automaatvastuvõtu eest 27 senti pakendilt, erandina makstakse 36 senti pakendi eest automaatvastuvõtult, kus taaraautomaat pressib pakendi vähemalt poole väiksemaks. Kõigi pandipakendite käsitsi vastuvõtu eest kehtestati hüvitiseks 12 senti pakendilt, kirjutas Postimees juuli alguses.

Täna veidi enne kella viit otsustati, et uued hüvitiste määrad hakkavad kehtima 1.jaanuarist 2009, mitte 1.augustist 2008, nagu teatati täna kaupmeestele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara