Hispaania kastides maasikaid müüva firma suhtes algatati väärteomenetlus

Tarbijakaitseamet algatas võõrkeelsete
kirjadega kastides maasikaid müüva firma suhtes väärteomenetluse, taimetoodangu
inspektsioon ettevõttele eelmisel nädalal varem kirjeldatud viisil ettekirjutust
ei teinud.

Pärnu Postimees kirjutas eelmisel nädalal hispaaniakeelsete kirjadega kastides Pärnus enda kinnitusel Eesti maasikaid müüvast osaühingust Conesco Eesti, kelle müüdava kauba päritolu kohta avaldas üks lehelugeja kahtlust, kirjutab Pärnu Postimees.

Muuhulgas kirjutas ajaleht, et taimetoodangu inspektsioon tegi firmale ettekirjutuse, et too lõpetaks maasikate müümise hispaaniakeelse markeeringuga kastides.

Autor järeldas seda tarbijakaitseameti pressiesindaja Kadri Kauksi e-kirjas olnud lausest: "Taimetoodangu inspektsiooni poolt tehti Conesco Eesti OÜ-le kohustuseks mitte kasutada hispaaniakeelse markeeringuga müügikaste, kuna see tekitab tarbijas segadust toote päritolumaa kohta."

Taimetoodangu inspektsioonist teatati aga, et inspektsioon ei ole antud juhtumit üldse menetlenud, sest neil puudub selleks pädevus.

"Vastavalt seadusele teostab taimetoodangu inspektsioon järelvalvet turustatava värske puu- ja köögivilja kvaliteedinõuetele vastavuse üle nende Eestisse sisse- ja Eestist väljaveol ning hulgimüügi tasandil," teatas inspektsioon. "Kontroll jaemüügi tasandil on tarbijakaitseameti vastutusala."

Kauksi seletas, et tarbijakaitseamet pöördus taimetoodangu inspektsiooni poole, et saada teavet Conesco Eesti OÜ poolt turustatud maasikate päritolu kohta. Inspektsiooni teatel pärinevad maasikad osaühingult Natura Eesti.

Tarbijakaitseamet tegi sel esmaspäeval Conesco Eesti Laial tänaval asuvas müügikohas uue kontrolli.

"Esmaspäevase kontrolli ajal olid müügil maasikad, mille kohta oli müügikohal teave päritolumaa Eesti," rääkis Kauksi. "Maasikad olid pakendatud puidust kastidesse, millel olid viited Hispaania päritolu kohta, millega oli rikutud pakendil esitatud teabe nõudeid."

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara