Lõuna Aasia riigid süvendavad vabakaubandust

India, Pakistan, Sri Lanka ja veel viis
Lõuna Aasia riiki leppisid kokku omavaheliste kaubandusbarjääride vähendamises
kui Maailmakaubandusorganisatsiooni läbirääkimised eelmine nädal ebaõnnestusid.


Lõuna Aasia Regionaalse Koostöö Assotsiatsiooni(SAARC) juhid nõustusid vähendama oma „tundlike kaupade nimekirja“ ehk kaupu, mis ei kuulu vabakaubanduse alla, nüüd kuuluvad ka teenused vabakaubanduse alla. SAARC ülejäänud viis liikmesmaad on Afganistan, Nepaal, Bangladesh, Malediivid ja Bhutan ning kokku kuudab assotsiatsioon enda alla ligi neljandiku maailma rahvastikust. Praegu on SAARC sisene kaubandus umbes 5% liikmesmaade kaubandusest, mis on teiste sarnaste organisatsioonidega võrreldes väga vähe, kirjutas Bloomberg.

Peamiseks majandusliku arengu piduriks selles regioonis on olnud India ja Paikistani omavahelised suhted, mille parandamiseks aga seekordsel SAARC kohtumisel leppisid India peaminister Manmihan Singh ja Pakistani peaminister Yousuf Raza Gilani kokku 2003 aasta vaherahuleppe edasi arendamises.

Maailmapanga andmetel viiks selle regiooni keskmise majanduskasvu tõus praeguselt kuuelt protsendilt 8% peale kaasa vaesuse kadumiseni piirkonnast ühe inimpõlve jooksul. Praegusel hetkel teenivad seal elavast 1,4 miljardist inimesest umbes 40 % päevas vähem kui 1 dollar (10,04 krooni).
Praegu näiteks moodustab India ja Pakistani omavaheline kaubandus 4/5 Lõuna Aasia 1,2 triljoni dollari (12,5 triljoni krooni) suurusest majandusest siis kaubanduse vabamaks muutumisel oleks ainuüksi see juba 9 miljardi dollari (90,36 triljoni krooni)suurune

Kaheksa Lõuna Aasia riigi juhtide sõnul on suurimaks ohuks majanduskasvule antud regioonis terrorism ning nad leppisid esmakordselt ka kokku terrorismi nimetamises kuriteoks. Samuti leidsid nad, et ülemaailmsete kaubandusläbirääkimiste ebaõnnestumine eelmine nädal Genfis WTO´s võib aidata kaasa selliste regionaalsete organisatsioonide nagu SAARC tegevusele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara