Remmelkoor: kasvuga ei saa ilmselt keegi hoobelda

Jaekaubanduses ei ole sel aastal suuremaid
kasvunumbreid loota, usub Kristiine Kaubanduskeskuse juht Allan Remmelkoor.

„Kaubamaja tulemusi on raske kommenteerida, sest ma ei ole neid ise jõudnud lugeda, aga vaevalt et nende jaekaubanduse numbrid erinevad sellest, mida näen Kristiines,“ sõnas Remmelkoor vaid kontserni üldisi tulemusi teades.

„Kasvu kui sellist eriti ei ole, sellega ei saa keegi ilmselt hoobelda. Ei ole ka langust. Inimestel, kuigi neil ei ole raha kulutamiseks vähem, on pessimistlikud. Kadunud impulsiivne ostmine,“ jätkas ta.

Remmelkoore sõnul mõjuvad praegu palju paremini kui varem müügiaktsioonid ja hinnaalanduskampaaniad. „Inimesed vajavad praegu suuremat üleskutset ostmiseks,“ sõnas ta.

Kristiine keskuse käive on käesoleva aasta esimese poolega kasvanud ligi 5% ja analoogne peaks Remmelkoore hinnangul tulemus olema ka teistel Tallinna kaubanduskeskustel, näiteks Viru ja Ülemiste keskusel. „Täna ei saa Tallinna turul olla, et ühel on palju suurem kasv kui teistel. Majandusruum mõjutab võrdselt meid kõiki, kõigil on kasv mõni protsent,“ rääkis keskuse juht.

Jätkuvasse jahtumisse ja langusesse jõudmist Remmelkoor ei usu. Samuti ei usu ta, et aasta lõpuni erilist kasvu oodata oleks.

Samas märkis ta, et praegusel raskemal ajal tuleb alata ettevalmistustega uueks tõusuks. „Surutis ei kesta igavesti. Meil on vähe kogemusi tsüklilise majandusega. Eestis on meelsus, et mis täna on, see jääbki olema. Nii oli see paar aastat tagasi hiilgeajal ja on ka praegu,“ viitas Remmelkoor Eesti inimeste vähestele kogemustele.

Tallinna ja Tartu kaubamajade esimese poolaasta müügitulu oli 733 miljonit krooni, kasvades eelmise aasta sama ajavahemikuga võrreldes 6%. Kaubamajade puhaskasum oli 62,7 miljonit krooni, mis on 1,1 miljoni krooni võrra vähem kui vastav näitaja mullu.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Käsi­raamatud