Kaubandusketid ostsid Saku Õlletehase lao tühjaks

Suuremad kaubandusketid ostsid enne
aktsiisitõusu Saku Õlletehase lao alkohoolsetest jookidest tühjaks.

Ehkki vana aktsiisiga vahetas omanikku umbes kahe nädala õllevaru, tõstsid kaupmehed jaehindu kohe ning rohkem, kui ainult aktsiisitõusust oleks tulenenud.

Saku Õlletehase kommunikatsioonjuht Priit Põiklik tunnistas, et tehase müük aktiviseerus olulisel määral vahetult enne alkoholiaktsiisi tõusu. Paljud kaubandusketid ostsid tooteid olulistes kogustes ette, märkis ta.

"Põhjuseks ikka see, et tooted väljastati meie laost veel vana aktsiisimäära alusel. Seda, miks alkoholitoodete hinnad kauplustes ka kohe 1. juulist tõusid, ei oska ma kommenteerida, kuigi keeruline on uskuda, et kauplused siis juba kõrgema aktsiisimääraga kaupa müüsid," rääkis Põiklik.

"Tõsi on see, et ka meie hinnakiri muutus mõned päevad enne 1. juulit, kuid mitte siiski sel määral, mis toode kaupluses hinnasildile juurde sai," lisas Põiklik. "Kui võtame näiteks kõige populaarsema toote - Saku Originaali 0,5 liitrise pudeli, siis enne 1. juulit oli toote aktsiisimäär 1,47 krooni ja pärast 1. juulit 1,77 krooni (+30 senti)."

Tänavu juulis laekus 105,5% rohkem alkoholiaktsiisi kui möödunud aastal samal ajal. Kui 2007. aastal kogunes alkoholi müügilt riigieelarvesse 225,5 mln krooni, siis tänavu 463,4 mln krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Blogid

Statistika

Teabevara