Kaasaande-tarkvara eemaldamine ähvardab arvutitootjate kasumlikkust

Eelinstallitud tarkvara eemaldamine müüjate
poolt ähvardab kaotustega arvutitootjaid, kes selle levitamise eest
tarkvaratootjailt hulga raha saavad.

USA suurim elektroonika jaemüüja Best Buy pakub arvutiostjaile 30 dollari eest teenust, millega eemaldatakse masinast kõik “tasuta kaasaanded”, kirjutas New York Times.

Tarkvarafirmad maksavad arvutitootjaile sadu miljoneid dollareid, et paigaldataks nende pilditöötlus-, raamatupidamis- või muud taolist tarkvara. Reeglina on tasuta programmid seotud sarnase tasulise kraamiga või tasuliste uuendustega.

Analüütikute hinnangul määrab madala marginaaliga kompuutrikoostamise sektoris just tarkvaratootjate makstav raha selle, kas äri on kasumis või kahjumis. Kui programmid enne masina müüki eemaldada, ei saa tarkvaratootjad mingit kasu tavaliselt riistvaratootjaile iga paigaldatava programmi eest makstavast 2 kuni 10 dollarist ja arvutitootjad jäävad oma osast ses kasude jagamise diilis ilma. Tihti alla 5% kasumiga tegutsevas arvutitööstuses oleks see tõsine löök.

Best Buy kinnitab arvutiostjaile, et eelinstallitud tarkvara risustab nende arvuteid ning võib neid aeglasemaks muuta. “Üllatuksite teada saades, kui tihti kliendid tahavad sellest lahti saada,” rääkis Best Buy tehnilise toe osakonna Geek Squad juht Robert Stephens, kes tarkvara masinatest eemaldab. Ta keeldus nimetamast teenuse tellinute arvu, kuid nimetas selle populaarsust kasvavaks.

Samalaadset teenust pakuvad teisedki kompuutrite jaemüüjad. Selle populaarsuse suurenemine peegeldab ostjate kasvavat rahulolematust selle üle, et uhiuus masin on igasugu digitaalset turunduskraami täis, isegi kui see aitab arvuti poehinda mõne dollari jagu alandada. Stephensi arvates võiksid arvutitootjad raha teenimiseks leida mingeid muid mooduseid. H.P. on teatanud oma kavadest oluliselt vähendada eelinstallitud tarkvara hulka, asendades selle viidetega võrgulehtedele, kust saab laadida nii tasulist kui vabavara.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara