Venemaa ähvardab kaubandussuhted Ukrainaga ümber vaadata

Venemaa majandusministeerium võib ümber
vaadata kaubanduslepingu Ukrainaga, kuna viimasest on saanud WTO liige, kirjutas
ajaleht Kommersant.

See võib mõjutada praegu Venemaa ja Ukraina vahel kehtivat vabakaubandust, sealhulgas toiduainete, taimsete ja muude kaupade importi Ukrainast, ütles lehele anonüümsust palunud ministeeriumi ametnik.

Ukraina on endiste Nõukogude Liidu liikmesriikide seas Venemaa suurim kaubanduspartner, kellest sai WTO liige selle aasta mais. Venemaa ise on liitumiskõnelusi pidanud juba 15 aastat, kuid Gruusia ründamine lükkab ilmselt liikmelisuse teadmata ajaks edasi.

Ukraina soov liituda NATOga ning toetus Gruusiale on suhted Venemaaga pingeliseks ajanud. Suhete pingestumise pärast on mures ka Euroopa Liit, kuna Ukraina kaudu kulgeb suurem osa Venemaa gaasi ekspordist Euroopasse.

Venemaa valitsus on andnud mitmele asutusele, sealhulgas majandusministeeriumile korraldusele esitada selle nädala lõpuks ettepanekud Venemaa ja Ukraina kaubandussuhete ümbervaatamiseks, ütles allikas.

Otsus on muutunud „väga poliitiliseks“ ning langetatakse president Dmitri Medvedevi ja peaminister Vladimir Putini tasandil, kirjutas Kommersant.

Sel nädalal on Ukrainasse oodata USA asepresidenti Dick Cheneyt, kes külastab ka Gruusiat ja Aserbaidžaani, et väljendada neile riikidele USA toetust.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara