Feliks Mägus: hotellinduse suurim oht on tööjõu vähene efektiivsus

Nordic Hotelsi OÜ juhatuse esimees Feliks
Mägus ütles Äripäevale, et hotellisektori üks suuremaid ohte 2009. aastal on
tööjõu vähene efektiivsus.

Hotellindussektori käibe kasv on Mäguse sõnul aastal 2009 maksimaalselt 5%, seejuures sektori kasumlikkus kindlasti ei kasva, pigem jätkub kasumlikkuse langus.

Seejuures on Mäguse sõnul suuremateks ohtudeks sektorile nõudluse kasvu seiskumine või negatiivne kasv nagu Eesti majanduselgi. "Kulude jätkuv kasv, käibemaksu määra tõstmine, tööjõu vähene efektiivsus," loetles Mägus lisaks.

"Ellujäämiseks ja jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb investeeringud suunata toodete kvaliteedi hoidmisele ja koolitustesse," räägib Mägus veel konverentsil Äriplaan 2009. Edu tagavad teenuse stabiilne kvaliteet, õigete hoiakutega pühendunud töötajad ja hea meeskond, tõhus müügitöö ja head kontaktid turuga.

“Samas tundub, et tööhõive väheneb, aetakse läbi miinimumiga, suureneb töö intensiivsus ja töötasu veidi kasvab, kasvu on näha maksimaalselt 5%, kuid seegi jääb alla inflatsioonitaseme".

Mida veel on oodata hotellinduse sektoris järgmisel aastal, tule ja kuula konverentsil Äriplaan 2009, mis toimub 24.-25. septembril Vene Teatris, Tallinnas.

Täpsem info ettekannete ja esinejate kohta!
Registreerimine konverentsile!

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara