Feliks Mägus: hotellinduse suurim oht on tööjõu vähene efektiivsus

Nordic Hotelsi OÜ juhatuse esimees Feliks
Mägus ütles Äripäevale, et hotellisektori üks suuremaid ohte 2009. aastal on
tööjõu vähene efektiivsus.

Hotellindussektori käibe kasv on Mäguse sõnul aastal 2009 maksimaalselt 5%, seejuures sektori kasumlikkus kindlasti ei kasva, pigem jätkub kasumlikkuse langus.

Seejuures on Mäguse sõnul suuremateks ohtudeks sektorile nõudluse kasvu seiskumine või negatiivne kasv nagu Eesti majanduselgi. "Kulude jätkuv kasv, käibemaksu määra tõstmine, tööjõu vähene efektiivsus," loetles Mägus lisaks.

"Ellujäämiseks ja jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb investeeringud suunata toodete kvaliteedi hoidmisele ja koolitustesse," räägib Mägus veel konverentsil Äriplaan 2009. Edu tagavad teenuse stabiilne kvaliteet, õigete hoiakutega pühendunud töötajad ja hea meeskond, tõhus müügitöö ja head kontaktid turuga.

“Samas tundub, et tööhõive väheneb, aetakse läbi miinimumiga, suureneb töö intensiivsus ja töötasu veidi kasvab, kasvu on näha maksimaalselt 5%, kuid seegi jääb alla inflatsioonitaseme".

Mida veel on oodata hotellinduse sektoris järgmisel aastal, tule ja kuula konverentsil Äriplaan 2009, mis toimub 24.-25. septembril Vene Teatris, Tallinnas.

Täpsem info ettekannete ja esinejate kohta!
Registreerimine konverentsile!

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Tarkvara

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Käsi­raamatud