Tahad suhet lõpetada? 600 krooni, palun

Olgu see kauaaegne elukaaslane, tülikas
armuke või ebavajalik alluv: 300-600 krooni eest ütleb Rolf Maasikas sinu eest
suhtest lahti.

Maasikas on Autobahni-nimelise osaühingu omanik ja juht. Tükk aega riiulil lesinud ettevõte, mille tegevusaladeks on muu hulgas märgitud autode ost-müük ning transporditeenused, sai endale mõni nädal tagasi uue ülesande - lõpetada teiste inimeste eest suhteid.

"Mulle on jäänud mulje, et sellise asja vastu võiks inimestel huvi olla. Idee tuligi elust enesest," ütles Maasikas, kes oma teenusele ka juba tabava nime välja mõelnud - lahutusabi.

"Jah, üks on olnud, kuigi kodulehekülg on alles nädal üleval olnud," ütles Maasikas, kui uurin, kas keegi temalt tülikat kõnet või veel ebameeldivamat kohaleminekuteenust juba tellinud on. "Ega selleks konkreetset haridust polegi vaja. Pakume ainult teate edastamise teenust. Saab hakkama ja mitte halvasti," vastas ta küsimuse peale, kas tema ja ta kaasa, kes võib vajadusel kaasa lüüa, on ka psühholoogihariduse saanud.

Maasika hinnangul on tegemist teenusega, mida võib vajada nii noor kui vana, mees või naine, kel pole julgust, hakkamist või jõudu asi ise ära lahendada.

"Kujutan ette, et esimesed reaktsioonid on umbes taolised, et kas see on mingi nali või. Usun, et inimesed harjuvad aga selle mõttega ära," arvas mees, kes on valmis ka pillid kokku panema.

Kommentaar
Sirje Grossmann-Loot
perenõustaja
Abielulahutuse plaanist teisele poolele öelda on väga raske ja see ei ole kunagi täiesti kindel otsus.
Kõhklused ja kahtlused otsuse õigsusest võivad kesta paar aastat ja ikkagi nõuab see jõu- ja hingevarude koondamist. Loomulikult igasugust teenust võib pakkuda ja tarbijaid leidub ka. Tarkust ja teadmisi peaks teenusepakkujal selles valdkonnas olema. Aga samas võib lahutusest rääkimine sellega, kellest lahku tahetakse minna, saada omavahelise ausa suhtlemise alguseks ja lahutus ei pruugigi järgneda. Võib, aga ei pruugi.

Lastega perekonna puhul on selline teenus laste seisukohalt küll väga hoolimatu. Arukas ja vastutustundlik inimene lahkub oma elukaaslasest, mitte ema-isa rollist.

Neli suhte lõpetamise paketti
Pakett 1. Telefonitsi suhte lõpetamine. Lahutusabi esindaja suhtleb inimesega vastavalt teie juhistele.
Pakett 2. Isiklik suhte lõpetamine. Esindaja kohtub ja räägib inimesega vastavalt teie juhistele.
Pakett 3. Andesta, tule tagasi.
Pakett 4. Töötajale tema vallandamisest teatamine või lahkumisavalduse edastamine, muude ebameeldivate sõnumite edastamine.
Allikas: Autobahn OÜ

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara