Kommentaar: suur investeering viib dividendid

Tallinna Sadama soov dividende mitte maksta
on otseselt seotud investeerimisplaanide, mitte pronksiööst
tingitud finantstulemustest.

Eesti riigil ei tasu 2012. aastani Tallinna Sadama priskest dividendist unistada, sest pärast pronksiööd alanud kaubavedude mõõn kestab veel aastaid, kirjutas Eesti Ekspress täna artiklis „Tallinna Sadama juht maalis firmast sünge pildi“. Tallinna Sadam saatis kommentaari aripaev.ee-s refereeritud artiklile, kummutades valesid järeldusi.

Järgneb Tallinna Sadama kommentaar:

„Tallinna Sadam on valitsusele esitlenud stsenaariumi selle kohta, millisteks kujuneksid ettevõtte finantsnäitajad, kui õnnestub realiseerida konteinervedude projekt Hiinast läbi Eesti Venemaale ja teistesse lähiriikidesse. Kuna tegemist on äärmiselt suuremahulise investeeringuga, mis võib ulatuda 2-3 miljardi kroonini, siis oleme aegsasti alustanud valitsusega dialoogi, et anda selge signaal - sellises mahus investeeringut ei suuda Tallinna Sadam finantseerida ainult laenukapitalist, vaid omanikul tuleks loobuda ka dividendide võtmisest.

Sellest tulenevalt on ennatlik rääkida ka ettevõtte lõhkilaenamisest või lubatud finantssuhtarvude ületamisest - Tallinna Sadama kanda jääva investeeringu täpne suurus ja selle riskitase sõltub hiinlastega peetavate läbirääkimiste tulemustest, investeeringu realiseerimiseks vajalik laenukapitali hulk aga ka valitsuse nägemusest järgnevate aastate dividendimaksetest.

Söeterminali ja Saaremaa süvasadamaga seotud varade väärtuse kohta on avaldatud mitmeid spekulatsioone. See, et Saaremaale kohe esimestel aastatel 30 laevakülastust ei tule või et söeterminalil on mõnel aastal probleeme, ei tähenda, et need kohe maha kandma peaks. Peale nappi kolmeaastast tegutsemist ei saa me küll kuidagi väita, et näiteks Saaremaa Sadam pole oma eesmärki täitnud! Tallinna Sadama investeeringute füüsiline ja majanduslik eluiga on kuni 50 aastat.

Tallinna Sadam on teadlik turul toimuvatest muudatustest ja Venemaa sadamate arendusplaanidest, kuid me ei ole valinud teed, mis viiks pika ja vaevalise kokkukuivamiseni. Usume, et iga muutus peidab endas uusi võimalusi ja nende nimel me täna ka töötame. Tallinna Sadam ei kavatse alustada ühtki suurinvesteeringut ilma, et oleksid olemas piisavad garantiid nende tagasiteenimiseks ja ressurss nende rahastamiseks.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara