Seppik: suured koondamised ja hinnatõusud on veel ees

Riigikogu keskfraktsiooni esimees Ain
Seppik ütles aripaev.ee-le, et suuremad koondamised ja hinnatõusud on veel ees.

“Jüri Mõis, keda ma majandusmehena väga usaldan ütles, et jalad on päris põhjas, aga mina nii ei arva. Suuremad koondamised ja hinnatõusud on tegelikult ees,” ütles Seppik kommenteerides kesist maksude laekumist riigieelarvesse.

Hinnatõus mõjutab ka inimeste üldist meeleolu ja Seppiku sõnul ta lähituleviku maksulaekumistes midagi positiivset ei näe. “Ilmselt lõpetame selle aasta defitsiidis eelarvega,” tõdes Seppik.

Ka veerand miljardit krooni vähem laekunud makse riigieelarvesse on Seppiku arvates mõnevõrra ootuspärane. “Eks ta mõnevõrra on ootuspärane kahjuks. Üllatuslikku pole seal midagi,” sõnas Seppik ning ütles, et väike üllatus on see, et aktsiisidega on üldiselt hästi, kuigi alkoholiaktsiis ei laeku nii hästi kui prognoositi.

Põhjustena nimetas Seppik inimeste tulude vähenemist ja arvukaid koondamisi ning tõdes, et selles valguses on maksude selline laekumine igati loomulik.

Seppik loodab, et olukord paraneb millalgi 2009. aastal ning rõhutas, et see on ainult lootus. Samas eksporti, mis majanduse käima paneks, ta enda sõnul praegu palju ei näe. “Võib - olla ma olen sunnitud oma sõnu sööma ja järgmiseks sügiseks on näha paranemismärke, aga sel juhul ma olen väga õnnelik, et mu arvamused osutusid valeks.”

Täna kirjutas aripaev.ee, et maksu- ja tolliameti andmeil koguti septembris eelarvesse makse 5,95 miljardit krooni ehk 278 miljonit krooni vähem kui aasta eest. Kõige suurem miinus tuli käibemaksust, mida laekus lõppenud kuul 373 mln krooni vähem kui aasta eest septembris. Ka tulumaks täitis eelarvet 205 miljonit krooni vähemas mahus kui möödunud aastal.

Rahandusministeeriumi kinnitusel avaldavad nad septembrikuu maksulaekumiste analüüsi homme ning on alles siis valmis teemat kommenteerima.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara