Salvest: Saarioinenist ei saa meile suurt konkurenti

Salvesti suurosanik Veljo Ipits näeb
valmistoidu turul kindlat perspektiivi ja nentis, et Raplasse tehast ehitatav
Saarioineni tehas neile suureks konkurendiks olema ei saa.

„Usun, et otseselt ei kattu sellega, mis meie täna teeme. See, mida toodame meie, või Põltsamaa Felix, ei ole otseselt see, mida toodab Saarioinen,“ tõdes Ipits, kelle sõnul on valmistoidul ikkagi mitmeid erinevaid väljundeid.

Samas tõdes suurosanik, et valmistoidu turg täna tahes-tahtmata suureneb. „Selleks tuleb valmis olla. Eks see mingis mõttes võib Saarioinenile konkurentsi pakkuda, aga pigem sellist elutervet konkurentsi,“ lisas ta.

Valmistoidu turg on Ipitsa sõnul potentsiaalne ja perspektiivikas olnud juba väga pikka aega, tulenevalt sellest, et inimesed on hakanud oma vaba aega rohkem hindama ja keegi ei taha ja ei viitsi tööst vaba aega toiduvalmistamisele kulutada. Tema sõnul on ka tootjad selleks palju teinud. „See, mis me pakume, on oma maitseomadustelt osutunud juba piisavalt heaks ja kvaliteetseks. Ma arvan, et siin on kasvuruumi kõigil. Selle turu suurenemist on ette näha.“

Salvestil läheb Ipitsa sõnul normaalselt, kuid nii suur karvu kui prognoositi ei tulnud. Teisalt rõõmustas ta, et ei ole ka tagasiminekut. „Meil on teatud kasv olemas ja ma usun, et see on tänases majandussituatsioonis väga hea saavutus.“ Tarbimise poole pealt tõdes ta, et on näha muutusi odavamate toodete tarbimise suunas.

Veel rääkis suuromanik, et ettevõttel on plaanis minna järgmisel aastal suuremas mahus tooteid müüma Soome turule. Veidi tegutsetakse seal ka täna. Samuti plaanitakse tugevneda Lätis ja Leedus, kus ollakse tegevad suurtes kaubanduskettides. Vene turg millele sisenemiseks on kõik ettevalmistused tehtud jääb praegu natukeseks ootele, kuna Ipitsa sõnul pole täna kõige mõttekam sinna siseneda.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara