Kommentaar: mina ei viitsi sind reklaamida

Büroo AD Angels disainer Heiki Reinmann
ütles aripaev.ee-le saadetud kommentaaris, et Estrella kartulikrõpsu reklaam
vaikselt keerlevas reklaampostis on leidlik lahendus.

Tundub, nagu oleks keegi krõpsupakile öelnud: "Mina ei viitsi Sind reklaamida, mine ja reklaami end ise".

Järgneb Reinmanni kommentaar:

Igapäevatööga seoses on mul tekkinud mõnus rutiin - lasta igal hommikul pilk üle linnapildi, avastamaks, mida uut on ööga reklaamivallas toimunud. Tuttavad reklaamtahvlid, kirjud trammid ning rahvarohked bussipeatused virvendavad silme ees segamini peas ringlevate kulunud mõtete ja uute ideedega. Kuni hetkeni, mil avastad värske ja nutika lahenduse!

Hea näide hommikusest meeldivast üllatuses oli Estrella kartulikrõpsu reklaam, mille leidlik lahendus vaikselt keerlevas reklaampostis tõi naeratuse näole. Ei midagi keerulist ega kontimurdvat - käputäis lennukaid mõtteid ning julgus läheneda omanäoliselt.
Eriti meeldis mulle just lähenemine, et reklaamis EI kasutatud lavastatud tundeid, hingematvalt kauneid tüdrukuid või ekstreemseid-põnevaid olukordi näitamaks, mis kõik võib tarbijaga seda toodet tarbides juhtuda. „Reklaaminägu” oli üle-elusuuruses krõpsupakk ise. Ja selle näitamiseks leiti minu arvates huvitav, lööv ja lihtne lahendus. Tundub, nagu oleks keegi krõpsupakile öelnud: “Mina ei viitsi Sind reklaamida, mine ja reklaami end ise.”

Õigete annuste puhul tekitab selline tootekeskne lähenemine rõõmu. Samas muidugi ei kujutaks ette, kui terve linn oleks homme täis keerlevaid poste, millede sees õlled, pulgakommid, hügieenisidemed ja rüperaalid. Mitte et see ei müüks, aga annan alati omapoolsed 10 punkti pigem neile reklaamivalmistajatele, kes lennukate ideedega ja nutikate lahendustega esimesena välja tulevad.

Samale pjedestaalile asetan disainiööd tutvustavad reklaamid, mis paigaldati omanäoliselt ja huvitavalt postide külge. Lahendus lihtne ja silmapaistev ning rääkis oma vormilt otse sellest, mida reklaamida sooviti. On ju disainöö koht, kus kohtad innovaatilisi lahendusi ja uudset disaini.
Ilmselt on vähe loovinimesi, kes ei mõtleks endamisi, kuidas järgmise reklaamiga üllatada teisi ja ennast. Kuidas leida uus nurk või olemasolev nutikalt pahupidi väänata. Edu meile selles!

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara