Eesti tugevus on kogutud reservid ja riigieelarve

Eesti majanduskasvu järsu aeglustumise
taustal toetavad Standard Poor’si hinnangul riigi reitingut valitsuse
kogutud reservid, mis vaatamata oodatavale eelarvepuudujäägile võimaldavad
valitsusel paindlikult reageerida ajutistele ðokkidele, teatas Eesti Pank.

„Standard Poor’s hinnangul on Eesti tugevuseks praeguses olukorras riigi poolt eelmistel aastatel kogutud reservid ja valitsuse piisavalt tugev eelarve. Samuti on jõudsalt kahanemas jooksevkonto puudujääk,” kommenteeris reitinguagentuuri otsust Eest Panga asepresident Andres Sutt.

Reitinguagentuuri sõnul on Eesti välistasakaalustamatuse vähenemise osas oluline Rootsi valitsuse juures valminud plaan pangandussüsteemi toetuseks, kindlustades seeläbi ka Swedbank’i ja SEB Eestis tegutsevate tütarpankade rahastamise.

"Riigi majanduspoliitika peab eeloleval kahel kolmel aastal olema suunatud euro kasutuselevõtu eesmärgi saavutamiseks. Sihipärane tegevus euro kasutuselevõtuks tugevdab Eesti usaldusväärsust ning loob kindla aluse majanduse uuele tõusutsüklile. Nii on väga oluline valmistada 2010. aastaks reaalne ja tasakaalustatud riigieelarve" lisas Sutt.

Eesti majanduse vajadus välisfinantseerimise järele peaks järgmisel aastal jätkuvalt vähenema ning välisnõudluse paranedes tugineb majanduskasv üha enam ekspordile. See omakorda annab alust loota, et krediidireitingu negatiivne väljavaade muudetakse stabiilseks, prognoosis Sutt.

Peamisteks reitingut nõrgestavateks asjaoludeks nimetab Standard Poor’s Eesti erasektori kõrget võlataset ning välislikviidsuse nõrka positsiooni.

Viimati andis Standard Poor's hinnangu Eesti reitingule käesoleva aasta jaanuaris, jättes ka toona reitingu tasemel A negatiivne. Reitinguagentuur Fitch langetas Eesti riigireitingut tasemele A- negatiivne 2008. aasta oktoobri alguses. Reitinguagentuur Moody's andis Eesti reitingule viimati hinnangu käesoleva aasta septembris, kinnitades selle tasemel A1 stabiilne.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Statistika

Käsi­raamatud