Puusepp: ostujõud on langenud ja ebakindlus kasvanud

Tallinna Kaubamaja vähendas esialgset Eesti
jaemüügi kasvuprognoosi poole võrra. Kui aasta alguses oldi optimistlikud ning
prognoositi kuni 14% jaemüügi kasvu, siis maailma räsiv majanduskriis
tõmbas optimistlikule prognoosile karmilt kriipsu peale.

„Peamine põhjus, miks algsed prognoosid reaalsusest optimistlikumad tunduvad, on eelkõige selles, et mitte keegi ei osanud ette näha, et maailma majandus meid sedamoodi mõjutab,“ rääkis Puusepp Bloombergile. „Selle tulemuseks on ostujõud märgatavalt langenud. Ebakindlus on kasvanud,“ märkis juhatuse esimees.

Tallinna Kaubamaja juhatuse esimehe Raul Puusepa sõnul on käimasoleval aastal oodata kuni 7% jaemüügi kasvu. Ettevõte prognoosis eelmise aasta sügisel tulevaks aastaks Eesti jaekaubanduse 10-14% kasvu.

Jaemüük Eestis kasvab tänavu vähem, kui algselt prognoositud sai. Kasvu pidurdumisele on eelkõige kaasa aidanud maailmamajanduse ebasoodsad ajad, mis on kõikuma löönud ka tarbija kindlustunde.

Puusepp keeldus täpsustamast, kuidas muutused jaemüügis ettevõtte sissetulekut mõjutavad, põhjendades küsimusele mittevastamist börsireglemendiga.

Eesti tarbijakindlus langes oktoobris üheksa aasta madalaimale tasemele.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara