Äripäev pani Tartu linna tegutsema

Tartu linnavalitsus arutab täna, kuidas
lahendada ohtlik olukord, kus ühe katuse all asuvad Raadi lastepäevakeskus ning
pürotehnika ladu.

Lao olemasolust polnud linnavõim aastaid teadlik, lisaks avastati seal ehmatamapanevalt suur korralagedus.

"Mina isiklikult sain sellest laost teada neljapäeva õhtul, kui lugesin Äripäeva veebi. Esmaspäeva hommikul linnavalitsuse kabinetiistungil arutame seda teemat," lubas Tartu linnapea Urmas Kruuse.

Tartu ehitusjärelevalve sai lastepäevakeskuse all juba mitmendat aastat tegutsevast OÜ Tulekild ohtlikust laost teada augustis, kui Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) töötajad tegid lattu kontrollkäigu.

"See lugu šokeeris ning isegi kui seadus seda võimaldab ning tehnilised andmed on kõik korras ja vastavad kooskõlastustele, siis minu jaoks ei ole siin küsimustki – need kaks asutust ei sobi ühte majja!" ütles Kruuse.

"See, et lasteasutus tegutseb pürotehnika lao peal, on absurd," märkis ka majandusminister Juhan Parts. Ministri sõnul ei tohi kohalik omavalitsus anda lasteasutusele või üldse asutusele, kus on palju inimesi, luba tegutseda samas hoones pürotehnika laoga.

"TJA on minu andmetel täitnud oma ülesandeid ja olukorra ka lahendanud. Aga rahul ei saa olla kohaliku omavalitsuse tööga, kes on laste päevakeskuse lubanud samasse hoonesse, see on lausa kuritahtlik," lisas Parts.

Linnapea Urmas Kruuse ütles, et linnavalitsus pole sellist asja läbi lasknud. Kaks teineteist välistavat rentnikku lubas ühe katuse alla hoone omanik ning ei pürotehnika ladu ega lastepäevakeskus pole linnavalitsuselt kasutusluba taotlenud.

Kalmistu tn 21/23 tänava majas, mille kasutusotstarve on ehitisregistri järgi büroohoone, oleks pürotehnikalao asutamisel pidanud muutma ka hoone kasutamise otstarvet.

"Kuna Tulekild vastavat kasutusloa taotlust ei esitanud, tegutsetigi illegaalselt," on Tartu linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna järelevalve teenistuse juhataja Andres Ainti seisukoht.

Linn pöördus lastepäevakeskuse tegutsemise osas ka haridus- ja teadusministeeriumi poole, ent pole siiamaani oma kirjale vastust saanud.

Pürotehnika ladu asub Raadi linnaosas ning on tartlastele tuntud kui endine Võidu tehase kontorimaja. Samas majas asub kodakondsus- ja migratsiooniameti Tartu büroo ning esimesel korrusel asuva lao ülemiseks naabriks on veebruarist Raadi lastepäevakeskus.

Võimaliku õnnetuse korral on sõna otseses mõttes püssirohutünni otsas istuvatel lastel ainult üks väljapääsutee, mis läheb lao kõrvalt. Augustis läbi viidud TJA kontroll tuvastas muuhulgas, et laol puudus vastav lõhkeainelaole viitav märgistus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara