Pakendiaktsiis tõuseb kordades

Uuest aastast jõustuv pakendiseaduse
muudatus toob ettevõtetele kaasa senisest oluliselt kõrgemad taaskasutusmäärad
ning võimaldab maksuametil nõuda seaduserikkujatelt senisest kordades suuremat
aktsiisimaksu.

„Olen veendunud, et maksuamet hakkab tegema lauskontrolli,“ sõnas MTÜ Eesti Pakendiringluse juhatuse esimees Aivo Kangus, kelle hinnangul võivad sihtarvude täitmise unarusse jätnud ettevõtted muutuda defitsiitse riigieelarve valguses järelevalveorganitele magusaks suutäieks.

Juba poolteise kuu pärast kasvab maksuameti määratav aktsiisimaks näiteks ühe tonni turule lastud sihtarvude ulatuses taaskasutamata plastpakendite eest 6000 kroonilt 22 000 kroonile.

Lisaks ohustab ettevõtet kuni 50 000kroonine trahv keskkonnainspektsioonilt keskmise taaskasutusmäära mittetäitmise eest. Kuigi uute sihtarvude täitmist hakkab maksuamet kontrollima ning alles pärast järgmise aasta 15. aprilli, saab maksuamet nõuda ettevõttelt tasumata aktsiisimaksu koos viivistega tagasiulatuvalt kuni kuue aasta eest, mistõttu võivad nõuded küündida isegi miljonitesse kroonidesse ning tekitada ettevõtetele tõsiseid makseraskusi.
„Pean üsna reaalseks, et 2009. aastal läheb pakendiaktsiisi maksunõude alusel pankrotti ka laiemale üldsusele tuntud firmasid,“ ütles Kangus.

Pakenditest lahtisaamine kallineb kuni kaks korda
1. jaanuaril jõustuv pakendiseaduse muudatus puudutab MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsiooni tegevjuhi Ahto Hundi hinnangul kõiki ettevõtteid, mis pakendavad või toovad pakendatud tooteid Eesti turule. Ettevõtetel suurenevad tema sõnul pakendite taaskasutusse suunamise kulud järgmisel aastal kuni kaks korda, välja arvatud alkoholi- ja karastusjookide tootjatel ning maaletoojatel, kellele kehtib juba praegu 60% taaskasutusmäär.

Loe lähemalt homsest Äripäevast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara