Putin andis jaekaubandust päästvale oligarhile korvi

Riigi laenuabi jagav Vnešekonombank (VEB)
lükkas jaekaubanduskette refinantseerima tõtanud miljardär Mihhail Fridmani
laenuabi taotluse tagasi, kirjutas ajaleht Vedomosti.

VEB lükkas tagasi rahahädas Alfa Groupi, Seitsmenda Kontinendi ja X5 kahe miljardi dollarilise laenutaotluse. Venemaa peaministri Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov põhjendas keeldumist sellega, et riik annab laenu vaid strateegiliselt olulistele ettevõtetele, mitte aga kõigile, kes käe pikalt välja sirutavad.

Oktoobri algul teatas Deutshce Bank Alfa Groupile, mis omab 47,2% tuhande poega jaekaubandusketist X5 Retail Group, et tal tuleb neilt saadud ühe miljardi dollarilisest laenust 600 miljonit dollarit kohe tagasi maksta. Laenuleping oli allkirjastatud aprillis 2007.

Põhimõtteliselt samasuguse, kuid 650 miljoni dollarilise laenu kustutamise nõude sai Deutsche Bankilt ka jaekaubanduskett Seitsmes Kontinent. Aastal 2007 võetud laenu tagatiseks on panditud 74,81% jaekaubandusketi aktsiatest.

Perekrestoki nimelise poodide keti omaniku X5 koguvõlg ulatub 2,3 miljardi dollarini, sellest moodustab 700 miljonit dollarit lühiajaline laen.

VEBi loobumine ei tähenda veel, et need jaekaubandusettevõtted kuskilt laenu ei saaks. Vedomosti andmetel ei anna VEB jaekaupmeestele laenu ja suunas abipalujad seetõttu Sberbanki ja VTB jutule. Neist riiklikest pankadest on juba laenu saanud nii Seitsmes Kontingent kui X5, aga ka Magnit ning Mosmart.

VEBist on riiklikku laenuabi saanud Nornikel, Rusal ja mitmed finantsorganisatsioonid. VEB on Venemaa riigikassast saanud laenude refinantseerimiseks kokku 50 miljardit dollarit, kuid laenutaotlusi on praeguseks esitatud rohkem kui 100 miljardi dollari ulatuses.

Alfa Group sai samas VEBist kaks miljardit dollarit, et säilitada 44% osalus mobiilsidefirmas Vimpel Communications.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara