Paku24 oksjonil müüdi loata Neste kütusekaarti

Kuigi Neste Eesti AS pole andnud
oksjoniportaalile Paku24.ee õigust müüa ettevõtte kütusekaarti, toimus siiski
novembri keskpaigas kaardi lunastamiseks oksjon.

Neste Eesti kliendisuhete juhi Kristi Pari kinnitusel pole nimetut Neste kaarti võimalik saada. Enda nimele kaardi teinud eraisik või firma ei tohi aga kaarti edasi anda kolmandale isikule kasutamiseks. Samuti ei luba Neste oma kaarti müüa avalikus oksjoniportaalis.

"Neste ei tee koostööd portaaliga Paku24 ega ühegi teise samalaadsega oma kaardi müügiks," ütles Pari. Samas kinnitas ta, et sellest juhtumist ollakse teadlik. "Võtsime nendega ühendust kohe, kui vastava info saime," ütles Pari ning lisas, et Neste sai kaardi pakkumisest oksjoniportaalis teada vihje kaudu.

"Oleme ka varem märganud, et Neste kaarti müüakse mõnel oksjonil. Kui oleme palunud müügi lõpetada, siis on seda ka tehtud," rääkis ta.

Kui Paku24 teeb ettevõtte nimele kaardi, siis põhimõtteliselt on tal võimalik seda müüa? "Nagu juhtunust nähtub, on see võimalik," vastas Pari. Kas Paku24 nimele on tehtud Neste kaart, seda infot ettevõte väljastada ei tohi. "Loodame, et peatselt kajastab ka seadusandlus nn sendioksjoni tüüpi ettevõtmisi ning tagab sellega parema kaitse nii ostjatele kui müüjatele," oli kütusefirma kliendisuhete juht optimistlik.

Neste kaardi saamiseks on vaja täita avaldus eraisiku või reaalselt eksisteeriva ettevõtte nimele. Kinkekaarte nagu kaubanduskeskustel või poodidel Nestel ei ole.

Paku24 kodulehel on kirjas, et portaali haldab OÜ Mumak Grupp. Ettevõte peaks kuuluma äriregistri andmetel noormehele nimega Janis Tererovski, kelle aadressiks on märgitud Läti. Helistades äriregistris olevale mobiiltelefonile vastas hoopis meesterahvas nimega Risto, kes enda sõnul oli selle ettevõtte omanik, kuid müüs selle kellelegi maha. Uurides, kas tegemist võis olla Janis Teterovskiga, vastas endine omanik, et võis küll.

Domeen Paku24 kuulub EENet andmetel ettevõttele Filifera, mille omanik on Urmas Sääsk ja juhatuse liige Janis Teterovski.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara