WineStore: kevad näitab, kas tuleb vodkaturiste

Kõige varem kevadel selgub, kas uuest
aastast Soomes kehtima hakkav alkoholiaktsiisi tõus toob Eestisse rohkem
vodkaturiste, ütles alkoholipoe WineStore juht Tõnu Kraus.

Tallinnas Norde Centrumis tegutseva poe juhi sõnul tulevad alkoholi müüginumbrid peamiselt läbi turismi, kuid turist hakkab rohkem liikuma soojade ilmade lähenedes. "Turist hakkab liikuma märtsist ja aprillist ja siis võiks olla näha, kas tuleb rohkem või mitte," kommenteeris Kraus vodkaturismi võimalikku tõusu.

Enda sõnul ei looda ta eriti vodkaturistide hulga suurenemist. "Väga ei usu küll. Peaks ära ootama selle tõusu," ei tahtnud Kraus enne aktsiisitõusu käivitumist olukorda ennustama hakata.

Praegu on turistide arv vähenenud ja ka kogused, mida soomlased ostavad on väiksemad, nentis WineStore'i juhataja. "1. juulist on nagu noaga lõigatud! 30-40% müük langes ja ta ei ole nüüd siia maani paranenud," rääkis Kraus.

Eelmisel aastal müüdi tema sõnul edukalt septembrini, selle aasta kogused jäävad mullustele alla. "Ei ole isegi samal tasemel," nentis poe juhataja.

Ka on Krausi sõnul vähenenud soomlaste huvi õlle vastu ning rohkem otsitakse odavamat marki. Selle põhjuseks võib pidada õlle hinnatõusu, kuid ilmselt on müügi vähenemine koosmõjus aktsiisitõusust Eestis ja majanduse jahtumisest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara