Vene puidutollide tõstmise edasilükkamise taga on Hiina?

Venemaa peaministri Vladimir Putini eelmise
nädala otsus lükata edasi puidu väljaveotollide tõstmine ei ole Soome
peaministri Matti Vanhaneni ega president Tarja Haloneni teene, vaid suurima
Vene puidu importija Hiina surve, väitis Kauppalehti.

Vanhanenile üllatuseks olnud otsus tulenes tegelikult Hiinaga kaubandussuhete suurest kaalust Venemaa jaoks. Ajalehe andmeil käis Putini juures nädal enne otsusest teatamist Hiina delegatsioon. Hiina on Venemaalt eriti suur nafta, gaasi ja puidu ostja.

Pingelises majandusolukorras tahab Venemaa saada oma toorainetest võimalikult suurt eksporditulu. Ainuüksi palgipuu eest saab Venemaa Hiinalt valuutatulu ligikaudu kolm korda enam kui Soomest, umbes 1,5 mld eurot aastas.

Ametliku statistika järgi on puidu eksport Hiinasse paarkümmend miljonit tihumeetrit aastas, tegelik number on ilmselt aga üle 30 mln tihumeetri. Soome on Hiina järel suuruselt teine Venemaa puidu ostja. Soome impordist moodustab suurema osa paberipuu, Hiina toob eriti Venemaa Kaug-Idast peamiselt palki. Palgi hind on paberipuust oluliselt kõrgem. Venemaa puidu eksporditollid tähendavad Soome mahukale puidu- ja paberitööstusele suurt häda.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply veebipõhine kassa- ja laotarkvara

Erply on veebipõhine kassa- ja laotarkvara, mis on suunatud hulgimüügi, jaemüügi ja teeninduse valdkonnale. Kõik vajalik on standardlahenduses olemas ning lihtsasti juurutatav.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara