Taara Liit: pandipakend on probleemne monopol

Taara Liidu juhatuse liige Peeter Roosalo
ütles, et on Pandipakendi ja taara vastuvõtjate vaheliste probleemidega
kursis ning möönis, et tulevast aastast tahetakse käsitsi vastu
võetud taara eest makstavat hüvitist vähendada üle kahe korra.

“Väga raske on midagi teha. Kõik võimalused, mis olid, kaasaarvatud õiguskantsleri, oleme sellesse teemasse pühendanud. Keskkonnaministeeriumi seisukoht on, et kõik toimib korrektselt,” rääkis Taara Liidu juhatuse liiga Peeter Roosalo. Tema sõnul käitub Pandipakend nagu monopol ning näiteks käitlustasud on täiesti läbipaistmatud.

Veel rääkis Taara Liidu juht, et ka Kaupmeeste Liit on mingi määral Pandipakendiga olukorra parandamiseks läbirääkimistes olnud, kuna ka Kaupmeeste Liidu liikmed ei ole praeguse olukorraga rahul.

Roosalo sõnul on Pandipakendiga ühendust võetud, kuid siiamaani tulutult. Taara Liidule teeb muret ka ennetähtaegne lepingu lõpetamine liidu liikmetega käitlustasude teenuse osutamise osas. “Sisuliselt lõpetasid ühepoolselt meiega lepingu ja lubasid mitu korda uue lepingu saata, aga nad ei saa sellega hakkama,” rääkis Roosalo, kelle sõnul on aasta lõpuni jäänud vaid mõned nädalad, kuid ei ole teada, mida sisaldab uus leping.

Taara Liidu liikmetest rääkides ütleb Roosalo, et mõned on juba ka pankrotti läinud. Väga kurb seis on ja uuest aastast tahetakse käsitsi vastu võetud taara senine hüvitis 27 senti muuta 12 sendiks ehk vähendada üle kahe korra, ütles juhatuse liige.

Etteheiteid jagub ka taara loendussüsteemile. “Loendussüsteem on selline, et täna ma toon kauba ja kuu aja pärast mulle öeldakse, kui palju ma tõin,” selgitas Roosalo ning lisas, et see, mis mina kokku lugesin, ei loe absoluutselt, alati on õigus nende poolel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara