Kohus kuulutas Lepa Kaubakeskuse pankroti välja

Sel nädalal kuulutas Harju maakohus välja
ettevõtja Elmar Lepale kuuluva OÜ Lepa Kaubakeskuse pankroti. Kuigi otsus kuulub
kohesele täitmisele on seda võimalik 30 päeva jooksul edasi kaevata ja otsus ei
ole seetõttu veel jõustunud, selgitas kohus.

Kohus rahuldas Hans H Luigele kuuluva HHL Rühma ja pankrotis oleva Betoneks Ehitus OÜ nõude kuulutada välja Lepa Kaubakeskuse pankrot.

Pankrotihalduriks määras kohus õigusbüroo Dica suuromaniku ja juhatuse liikme Peep Lillemäe. Esimene võlausaldajate üldkoosolek toimub selle aasta 29.detsembril kell 10 Harju maakohtu Kentmanni kohtmajas.

Eelmise aasta aprillis andis HHL Rühm Lepa Kaubakeskusele laenu summas 2 miljonit krooni. Laenu tagastamise ajaks lepiti kokku selle aasta aprill. Võlgnik laenu ja kokku lepitud intressi summas 320 000 krooni tähtajaks ei tagastanud.

Selle aasta oktoobris võlgnes Lepa Kaubakeskus teisele võlausaldajale pankrotis olevale Betoneks Ehitusele 5,2 miljonit krooni keskuse juurdeehituse eest.

Kohtuotsuse kohaselt leidis Lepa Kaubakeskus, et makseraskused on ajutised, kuid võlgade osas vastu ei vaielnud. Bilansi järgi on kaubakeskusel varasid 88 miljonit ja võlgasid kokku 50-60 miljonit krooni. Võlgnik ei soovi vara liiga odavalt müüa, et mitte kahjustada võlausaldajate huve. Samuti soovis ettevõte kohtuotsuses tervendamismenetlust ja pankrot kiirelt raugetada.

Ajutise pankrotihalduri arvamuse kohaselt on HHL Rühma ja Betoneks Ehituse avaldused võlgniku pankroti väljakuulutamiseks põhjendatud ning Lepa Kaubakeskus on püsivalt maksejõuetu ja ettevõttel puuduvad rahalised vahendid võlgnevuste tasumiseks. Samuti ütles pankrotihaldur kohtuotsuses, et pankroti vältimise võimalus puudub, kuid maksejõuetuse põhjus ei ole raske juhtumisviga või pankrotikuritegu.

„Samas on võlgnik jätkuvalt toimiv äriühing ning kohus näeb võlgniku tegevuse jätkamise ja tervendamismenetluse rakendamise võimalust,“ seisis kohtuotsuse lõpus kohtu toodud põhjenduste all. Viimane ei muuda pankroti väljakuulutamist aga olematuks.

Krediidiinfo andmetel on Lepa Kaubakeskusel veidi üle 400tuhande kroonine maksuvõlg riigi ees, millele lisandub intress. Veel on ettevõttel üle miljoni krooni küündiv võlg panga ees ning kaks maksimaalselt 50 000 kroonist võlgu liisingu eest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara