Õlle müük vähenes tänavu kuus protsenti

Õlle müük on tänavu vähenenud 6%, näitab
Eesti Õlletootjate Liidu koostatud 11 kuu alkoholiaktsiiside laekumise
analüüs.

A. Le Coqi õllede müük on 11 kuu kokkuvõttes õlleturu üldisele langustrendile vaatamata tõusnud üle 300 000 liitri, teatas A. Le Coq. Turu langusest hoolimata ennustab Tartu õlletootja stabiilsust kvaliteetõllele ning veelgi kiiremat kukkumist kangetele õlledele.

A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi sõnul oli õlleturu langustrendi ette näha juba aasta alguses. "Arvasin, et turg langeb umbes 5% ja aktsiiside laekumine ning erinevad kokkuvõtted näitavad sama suurusjärku," lisas ta.

Noobi sõnul on õllede müügimahu suurenemine pärast tuntavat hinnatõusu ning turu üldise langustrendi taustal suurepärane tulemus. "Praeguses majandussituatsioonis on stabiilse müügitaseme hoidmine omaette kunst ja rõõmu teevad ka väikesed tõusud," sõnas ta.

Noobi sõnutsi näitab trend kange õlle tootmise vähenemist ning Premium-õlle osakaalu suurenemist. "Kuigi õlle hind on kasvanud ja inimeste kulutused läbivad üha tihedama filtri, siis oluliseks peetakse õlle kvaliteeti ja selle arvelt kokku ei hoita," ütles ta.

Langustrendis on tema sõnul ka siidrid ja muud lahjad alkohoolsed joogid. Üheks lahjade alkohoolsete jookide turu languse põhjuseks peab ta tänavu rakendatud 30%-list aktsiisitõusu. "Tallinn on Euroopas õllehinna kalliduse poolest neljandal kohal, mis tahes-tahtmata sunnib vähem tarbima nii turiste kui kohalikke elanikke," selgitas Noop.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara