Best Buy kasum kukkus 77%

USA suurima elektroonikamüüja Best Buy
kasum kukkus aastaga 77%. Best Buy konkurent Circuit City Stores andis sisse
pankrotitaotluse.

"See ajalooline majanduslangus, mis on meie äri viimased 90 päeva mõjutanud, on olnud meie kõige väljakutsuvam olukord, millega me iial oleme pidanud silmitsi seisma," kommenteeris Best Buy tegevjuht Brad Anderson. "Me usume, et ees ootab dramaatiline ning potentsiaalselt kauakestev muutus inimeste tarbimiskäitumistest."

Investeeringute mahtu kärbitakse järgmisel aastal 50% võrra ning uusi poode kavatsetakse avada märgatavalt vähem. Ettevõttel on USAs 1010 poodi, millest eelmisel kvartalil avati 37.

Best Buy on üks viimastest jaemüüjatest, kes on teatanud tagasilöökidest praeguses majanduskeerises. Best Buy suurim konkurent City Stores andis eelmisel kuul sisse Chapter 11 pankrotitaotluse.

Best Buy raporteeris fiskaalaasta kolmanda kvartali kasumiks 52 miljonit dollarit (596 miljonit krooni) ehk 13 senti aktsia kohta. Aasta tagasi samal ajal teeniti 228 miljonit dollarit (2,6 miljardit krooni) kasumit ehk 53 senti aktsia kohta.

Kvartalikäive kasvas 16% 11,5 miljardi dollarini (132 miljardit krooni). Ettevõtte sõnul oleks käive siiski vähenenud tagasihoidlikult, kui oleks käibest maha arvatud Best Buy Euroopa tulemused. Samade poodide müüginumbrid, mis olid avatud vähemalt 14 kuud, kukkusid 5,3%.

Kasumimarginaalid kasvasid 24,9%ni 23,5%lt, mida vedas üles mobiiltelefonide müük Euroopas.

Best Buy alandas ka oma täisaasta kasumiprognoose. Kasumiks oodatakse 2,30-2,90 dollarit aktsia kohta.

Best Buy aktsiad (BBY) on täna Wall Streetil tõusnud uudise peale üle 15%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara