Marsh: krediidikindlustusseltsid kärbivad oma riskiportfelle Baltikumis

Finantsinstitutsioonid hindavad oma
turupositsioone erinevates riikides ning seda, kuidas rasketel aegadel
toime tulla - üks rahvusvaheline krediidikindlustusselts
tühistas hiljuti enamus Baltikumis väljastatud krediidilimiitidest,
selgitas Marsh Kindlustusmaakler AS arendusjuht Mariko Rukholm.

Rukholm ütles, et see, et välisettevõtted ei anna Eesti tootjatele tooraine ostmiseks enam maksetähtaega ning nõutakse 100% ettemaksu, pole Marshile võõras probleem.

„Mitmed ettevõtted on meie poole abi saamiseks pöördunud sarnase murega – nende välispartner on neile teatanud, et ei saa kahjuks neile enam krediiditingimustel müüa ja soovib edaspidi kauba eest ettemaksu,“ lisas ta.

„Arusaadav, et Eesti ettevõtteile jääb selline järsk sõnum üsna mõistmatuks, eriti kui seni on oma kohustustest korrektselt kinni peetud.“

Rukholm rääkis, et probleemi põhjuseid tuleb täna otsida ülemaailmsest finantskriisist ja sellest, kuidas finantsinstitutsioonid erinevate riikide ja nende ettevõtete olukorda lähituleviku võimalikes muutustes hindavad.

„Hinnatakse ka oma turupositsioone vastavas riigis ja seda, kuidas rasketel aegadel toime tulla. Näiteks üks rahvusvaheline krediidikindlustusselts on hiljuti otsustanud oma riskiportfelli Baltikumis oluliselt kärpida, tühistades enamus Baltikumis väljastatud krediidilimiitidest,“ märkis ta.

„Kui nüüd juhtumisi Eesti ettevõtte välispartner on just selles kindlustusseltsis otsustanud oma krediidiriskid kindlustada, siis tabaski teda tõenäoliselt ebameeldiv üllatus – krediiti enam ei pakuta, sest krediidilimiit on kindlustusandja poolt tühistatud,“ sõnas Rukholm.

Arendusjuht ütles, et sellises olukorras soovitame Eesti ettevõtteil kindlasti oma välispartneriga kontakteeruda ja välja selgitada krediidilimiidi taastamise võimalused. „Praktika näitab, et avameelsus värskete finantsidega, eriti kui nendega kõik korras on, ja välispartneri positiivne hinnang senisele koostööle võib aidata krediidilimiiti taastada.“

Rukholmi sõnul on ettevõtteid, kellel on maksetähtaja saamisega probleeme, erinevatest valdkondadest - toiduainetetööstus, puidukaubandus, tekstiilitööstus, hulgikaubandus.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Käsi­raamatud