Sendioksjon läbis kahtluste hajutamiseks audiitorkontrolli

IT-audiitor hindas Sendioksjon.ee
oksjonisüsteemi ausust, teatas ettevõte. Teadaolevalt oli see esimene kord
maailmas, kui audiitor sarnast veebikeskkonda kontrollis.

OÜ Sendioksjon turundus- ja arendusjuhi Henry Bakleri sõnul tingisid audiitorkontrolli vajaduse pettusesüüdistused. „Kõige kauem turul olnud keskkonnana on meil suur kliendibaas ja meie sooviks on seda laiendada. See on võimalik ainult ausalt mängides," kommenteeris Bakler. Kõik veebikeskkonnad ei tuleks kontrollist puhtalt läbi, st kuulujutud petuskeemidest võivad teatud konkureerivate oksjonikeskkondade puhul osutuda ka tõeseks, lisas Bakler.

Sertifitseeritud infosüsteemide audiitor vaatles Sendioksjoni nelja kuu logiandmeid ning analüüsis ühtlasi dokumentatsiooni. Auditi käigus pettusi ei avastatud ning süsteemi hinnati usaldusväärseks. Samalaadseid kontrolle kavatseb Sendioksjon tellida ka edaspidi.

Lisaks on Sendioksjon asunud aktiivselt tegelema petturitega, kes mitmekesi kokku mängides võtavad ülejäänud süsteemi kasutajatelt võiduvõimaluse. Ebaausaid võtteid kasutavad inimesed kõrvaldatakse keskkonnast ning sohiga võidetud kaupa ei väljastata. Rikutud oksjonid taaskäivitatakse.

Henry Bakler selgitas: „Kui istud kaardilaua taga ja mängid üksi nelja vastu, kes vaatavad üksteise kaarte, on ju võimatu võita. Meie sihiks on taoline tegevus, kus kaotavad ausad osalejad, lõpetada." Petturite eemaldamiseks kasutatakse reaalsetel andmetel tuginevat analüüsi. Asitõenditeta kellegi kontot ei kustutata.

Klassikalises sendioksjoni keskkonnas algavad kõigi toodete hinnad null kroonist ning registreerunud kasutajad saavad teha pakkumisi, mille tulemusena tõuseb toote hind kindla hulga sentide võrra. Ühtlasi saab pakkuja õiguse sama hinnaga see toode ka osta kui järgmist pakkujat ei leidu. OÜ Sendioksjon oli esimene seda tüüpi keskkonna looja Eestis. Tegevust alustati tänavu aprillis ning selle ajaga on väljastatud enam kui 2500 toodet.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara