1Partner: enamus jaemüüjaid tahab praegu laieneda

Mitte ainult Prisma, vaid enamus
toidukaupade jaemüügiettevõtteid otsib aktiivselt laienemise võimalusi,
ütles 1Partner Kinnisvara investeeringute juht Üllar Hinno.

„Väga aktiivselt otsivad laienemisvõimalust enamus toidukaupade jaemüügiettevõtted. Samas üllatuslikult võetakse palju ehituspakkumisi vanalinna vms väärtuslike hoonete ehitustöödeks, ilmselt on ehitushinna ja tänase või prognoositava müügihinna vahe juba piisavalt suur riskide maandamiseks,“ uskus Hinno.

Ta ütles, et lisaks Prismale on turul teisigi ettevõtteid, kes üritavad languses ehitusturult kasu lõigata. "Täna on ehitushind praktiliselt 30-50% buumiaegsest ehitushinnast ja ehitustööde ühikhindadega ollakse tagasi 2001-2002 aastas," lisas ta.

„Kuigi eelmise aasta viimased kuud ei ole pangad finantseerinud (uusi) arendusprojekte, siis tõenäoliselt peab see olukord lähiperioodil muutuma ning siis on tõenäoline, et pangad asuvad seisukohale, et kui üldse finantseerida, siis ainult tugeva rentniku (suurettevõtte vms) baasil põhinevat rahavoo objektide ehitamist ja/või ostmist. Täna jäävad isegi paljud tugevad projektid siiski seisma finantseerimise probleemidesse,“ rääkis ta.

Küsimusele, kas olukord on selliseks kujunenud, et kinnisvaraarendajad koputavad igapäevaselt suurettevõtete ustele, vastas investeeringute juht: "Cash is king ehk tänases turusituatsioonis on rahaga (loe: oma rahaga) tellija ainukene tellija üldse."

"Kõik suuremad kinnisvara arendajad on pidevalt kõikide (suur)ettevõtetega koostööd teinud, selles ei ole iseenesest midagi uut. Eesti on niivõrd väike, et ringkond, kes on täna võimeline arendusprojekti juhtima ja finantseerimist korraldama on kõikidele teada," kommenteeris ta turuolukorda.

"Ilmselt on tänaseks ka paljud lihtsalt maad ostnud inimesed aru saanud, et maatüki väärtus ei ole emotsionaalne. Ehk maatükil on täna väärtus, kui maatükile ehitatavale tootele on nõudlus," lisas Hinno.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara