Prisma kasutab langust jõudsaks laienemiseks

Kasutame praegust soodsat aega Prisma
kauplusteketi laienemiseks, sest saame kinnisvaraarendajatelt pindade või
kruntide osas pakkumisi pea igapäevaselt, ütles Prisma Peremarketi juht Janne
Lihavainen.

"Erinevate prognooside kohaselt on ehitushinnad tänaseks langenud neljandiku võrra ja võimalik, et lähiajal langevad veelgi. Oleme siiani laienenud Tallinnas, Narva näol on aga tegu esimese projektiga väljaspool pealinna," sõnas Lihavainen.

Narva kaupluse investeeringute suurusjärk on mõned sajad miljonid kroonid, lisas ta. Narva oli Lihavaineni sõnul esimene linn, kus Prisma leidis kõikide nende kriteeriumitega sobiva asupaiga.

"Tänases majandussituatsioonis saame erinevatelt kinnisvaraarendajatelt võimalike pindade või kruntide osas pakkumisi juba igapäevaselt. Samuti on vähenenud konkurents saadaval olevate pindade kasutamiseks. Seega on pakkumine oluliselt kasvanud ja nõudlus vähenenud, mis loobki laienemiseks soodsa pinnase," selgitas Lihavainen.

Tema sõnul tuleb Tallinnas viie kauplusega esindatud Prismalt teateid laienduste kohta teistes Eesti linnades lähiajal kindlasti veel. "Kasum, mille oleme aastate jooksul teeninud, on kõik jäänud Eestisse ning praegu on väga soodne aeg selle edasiinvesteerimiseks Eestis," sõnas ta.

Lihavainen sõnul on firma seadnud sihiks avada Prisma hüpermarketid linnades, kus potentsiaalseid kliente on vähemalt 50 000, S-Marketid aga paikades, kus elanikke 10 000 kandis. Samas võimaldab S-Marketi kontseptsioon paindlikku laienemist ka suurlinnades, sõnas ta.

Prisma Peremarket pole eelmise aasta tulemusi veel kokku löönud, kuid Lihavaineni sõnul peab ettevõte kõige olulisemaks näitajaks pidevat kliendiostude kasvu kõikides kauplustes. "Kokku tehti Prismades eelmise aasta jooksul 725 000 ostu enam kui ülemöödunud aastal, kuigi kaupluste arv jäi samale tasemele," märkis ta.

Peremarketi tegevjuht rääkis, et Prisma kontseptsioon töötab paremini just majanduse raskematel aegadel. "Ka Soomes oli Prisma kiire turuosa kasv eelmise kümnendi majanduslanguse ajal. Sama turuosa kasvu trendi on näha tänaseks ka Eestis ja muidugi endiselt Soomes," kinnitas ta.

Lihavainen ütlusel pole Prisma siiani töötajaid koondanud ja hetkel pole selleks ka vajadust. "Seoses laienemisega saame Narvas pakkuda tööd umbkaudu sajale inimesele," ütles ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara