Eesti majandust turgutaks kodumaise toodangu eelistamine

Majandusekspertide sõnul
aitaks kodumaise toodangu eelistamine praegu meie nigelat
majandust oluliselt.

"Loomulikult turgutaks see meie majandust oluliselt, kui eelistaksime kodumaiseid tooteid ja teenuseid võimalikult palju," ütles toiduliidu juhataja Sirje Potisepp Õhtulehele.

Majandusekspert, Mainori kõrgkooli ettevõtluse instituudi direktor Andres Arrak: "See aitaks esiteks suurendada sisenõudlust ja selle kaudu edendaks majanduskasvu. Teiseks parandaks see meie negatiivset kaubandusbilanssi välismaaga."

Arengufondi majandusekspert Heido Vitsur leiab, et kui Eesti tahab kriisist võimalikult kiiresti ja võimalikult terve nahaga välja tulla, peab võtma tarvitusele kõik abinõud, mis majandust toetada võiks: "Ka sellised, mis tõotavad olukorra paranemist mõne protsendikümnendikuga."

Vitsur räägib, et Eesti impordib toiduaineid mitme miljardi krooni eest ja kui sellest mahust ka üks miljard Eesti tootjale üle läheks, võiks see tähendada meile mõndasadat uut töökohta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara