E-Piim: oleme piimatoodete hindu langetanud kuni 60%

Piimandusühistu E-Piim tunnistas, et on
piimatoodete hindu langetanud kohati 60%, hindade langetamist kinnitas ka Maag
Piimatööstus.

E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas ütles aripaev.ee-le antud kommentaaris, et hindu on langetatud 20-60%. Maag Piimatööstuse juhi Valdis Noppeli sõnul on hinnalangust numbriliselt raske välja tuua, kuna olukord muutub kaks korda päras.

Survet hindade langetamiseks on Noppeli sõnul tunda, kuna konkurents on tihe nii jaekettide kui ka tööstuste vahel. Muraka sõnul tuleb hinnasurve peamiselt eksportturgudelt.

„Kui aprillist hakkab toorpiima hind tõusma, pääseb piimandussektor loodetavasti hullemast,“ ütles Noppel. Murakas lisas, et piima hind on küll esimesel kahel kuul jätkuvalt langenud, aga ta loodab hindade stabiliseerumist ELi turukorraldusmeetmete mõjul.

Laienemist ei ole lähiajal plaanis kummalgi piimatööstusel. Valdis Noppeli juhitav Maag tegeleb tootmise optimeerimisega ning kellegi üleostmist prioriteediks ei pea. „Laienemist ei plaani. Kui tooraine maht ei vähene, jäävad toodangu mahud samaks,“ sõnas E-Piima juht Jaanus Murakas.

Kas mõnda piimatööstust ootab kadumine, selles olid Maagi ja E-Piima juhid eriarvamusel. Murakas rääkis, et seda ei saa välistada, kuna täna on kindel ainult see, et miski pole kindel. Noppeli hinnangul jäävad kõik arvestatavad tegijad alles.

Palkade langetamise ja koondamiste kohta ütles Murakas, et tõesti on seda tehtud ning palka selle aasta jaanuaris umbes 10% vähendatud, samuti jäid maksmata jõulupreemiad, erinevad lisa- ja tulemustasud. Noppel sõnas, et sõltuvalt turust reageeritakse paindlikult.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara