Maksumuudatus elavdas tax free kaubandust

Jaanuaris ostsid
välisturistid käibemaksutagastusega kaupa rohkem kui 6 miljonit krooni
eest ehk ligi kaks korda rohkem kui eelmise aasta sama ajaga. Seejuures
kasvatas maksumuudatus tax free tehingute arvu 60%.

Kaupmeeste Liidu tegevdirektori Marika Merilai teatel põhjustas käibehüppe liidu ettepanekul 1. jaanuarist langetatud tax free müügi piirmäär. Senise 2500 krooni asemel võib nüüd kolmandate riikide turistidele tagastada käibemaksu tehingutelt, mille summa on vähemalt 2000 krooni.

“Sellest tulenev mõju on selgelt näha – 14% jaanuari tax free tehingutest jäid vahemiku 2000-2500 krooni ehk need tehti tänu madalamale piirmäärale,” ütles Merilai.

Kaupmeeste Liidu tegevdirektori hinnangul peaks tulevikus käibemaksutagastusega tehingute müügi piirmäära veelgi langetama. “Kaupmeeste Liidu arvates on Eestis täna kehtiv 128 euro suurune piirmäär Soome 40 euro, Läti 42 euro ja Leedu 58 euro suuruse piirmäära kõrval endiselt kõrge,” selgitas Merilai.

Merilai sõnul ei ole tax free tehingute käive küll väga suure kaaluga, moodustades jaekäibest vaid 0.1%, aga see on siiski täiendav võimalus Eestit turistidele atraktiivsemaks muuta. “Tänases majandusolukorras on vaja pöörata tähelepanu igale võimalusele elavdada majandust, sealhulgas kaubandust ja turismi,” kommenteeris ta.

Jaanuaris sooritasid Venemaalt saabunud turistid 88% kõikidest tax free tehingutest, neile järgnesid Norra ja Ukraina residendid. Kõige enam sooritatakse tax free tehinguid kaubamajades, rõivakauplustes ja suveniirikauplustes.

Eesti tax free müüjad on mugavaks asjaajamiseks liitunud Global Refund Services Estonia OÜga.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara