Sportland sulgeb Võru sporditarvete kaupluse

Sportland sulgeb kahe nädala pärast
kaupluse Võrus. Tallinnas Stockmanni kõrval tühjendusmüügi välja kuulutanud
Sportlandi kauplus hakkab müüma tuntud brändide tehasejääke.

Sportland Eesti tegevjuht Sven Nuutmann rääkis Äripäevale, et erinevalt Rademarist märkas nende ettevõte ostjate huvi jahtumist juba möödunud aasta kevadel. "Septembris toimus väga kiire ja ootamatu käibe langus, mis jäi paljudel jaekaupmeestel ning ka meil 20-30% vahele," rääkis Nuutmann.

"Oktoobris langustrend jätkus. Oktoobris-novembris läks langusjutt juba väga valjuks," jätkas Nuutmann, "ja kui käibed on kukkunud 20-30%, siis marginaal on kukkunud veelgi rohkem."

Nuutmanni sõnul võib isegi öelda, et teatud kaupade puhul pole marginaalist enam midagi järel ja neid müüakse kahjumiga. Üldine marginaal on langenud sedavõrd, et kauplused ei suuda enam rendikulusid katta.

"Alates augustist oleme rendileandjatega läbi rääkinud ja oleme saanud enamusega kokkuleppele, osadega on läbirääkimised pooleli. Kui oleme aga kokkuleppele jõudnud, ei tähenda see veel, et nii jääbki. Olukord muutub iga kuuga," selgitas Nuutmann ega välistanud ka kaupluste sulgemist.

"Mõned kauplused sulgesime juba eelmisel aastal. Kahe nädala pärast sulgeme kaupluse Võrus. Meie kesklinna kauplus (Tallinnas Tartu maanteel, Stockmanni kõrval - toim) muudab kontseptsiooni ja hakkab müüma tuntud brändide tehasejääke," rääkis ettevõtte juht.

"Täna me veel ei saa lubada, et me ei pane ühtegi kauplust kinni," ütles Nuutmann Sportland Eesti ülejäänud poodide kohta. "Jälgime olukorda ja reageerime sellele," lisas ta.

Kauplusepinda ja lahtiolekuaega võiks vähendada

Nuutmanni sõnul on spordikaupade all 30% rohkem rendipinda kui tarvis oleks. "Kui kohe tõmbaks 30% pinda kokku, oleks raskeid aegu kergem üle elada," ütles ta. Teiseks kulude kokkuhoiu kohaks oleks hiljem avatavad ja varem suletavad kaubanduskeskused.

Sportland fikseerib kaupluste külastatavust ja enne kella 11 ostjaid praktiliselt pole. Võrreldes varasemaga võib öelda, et ära on kadunud ka päevased poodlejad. "Need, kel veel on tööd, teevad päevasel ajal tööd," kommenteeris Nuutmann.

Praegused ostjad külastavad kauplusi peamiselt õhtul kella viie ja seitsme vahel, külastatavus tõuseb reedeti ja ka laupäeval on piisavalt ostjaid, kuid pühapäeva pealelõunaks sureb poodlemine taas välja. Seega võiks kaubanduskeskused argipäeviti ja laupäeval kella kaheksast kinni panna. Pühapäeviti võiks tööjõukulude kokkuhoiuks sulgeda keskuste uksed juba viiest-kuuest õhtul, leidis Nuutmann.

Allahindlused ei anna enam tulemusi

Nuutmann tunnistas, et kuni 70% soodustus ei meelita enam ostjaid ligi. "Septembris-oktoobris oli vaja hinda 50% alla lasta, et massid liikuma hakkaks, novembris juba 65%. Viskasime veel omavahel nalja, et jaanuaris peab (sama tulemuse saavutamiseks - toim) olema juba sõnum, et kaupa antakse tasuta," nentis spordikaupade keti juht.

"Kuna oleme suutnud laod paremasse balanssi ajada, siis samasuguseid allahindlusi tänavu enam ei tule," lubas Nuutmann samas. "2009. aasta tellimused on tehtud konservatiivsed."

Möödunud aastal oli Sportland nagu ka teised jaemüüjad sunnitud järjepanu hindu alandama, kuna kaheksa kuni 10 kuud varem kaupa tellides ei osanud keegi tegelikkuses toimunud käibe kukkumist karta.

Ostjaid samuti soodusmüükidega peibutanud spordi- ja vabaajakaupade kett Hawaii Express Äripäevale täna kommentaari ei andnud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara