BÖRS: Aasia investorid otsivad paremat tootlust veinidest

Hiina ja teised Aasia investorid panevad
raha parimatesse veinidesse, mis on traditsiooniliselt Euroopa ja Ameerika
ostjate pärusmaa, kirjutab The Times Online.

Veine ostetakse, et hajutada traditsiooniliste investeeringute nagu aktsiate riske.

Euroopa juhtiv veinidesse investeerimismaja Premier Cru Fine Wine teatas kasvavast Hiina, Jaapani ja Filipiinide ostuhuvist. Veinidesse investeerimise hiljutise populaarsuse kasvu taga on ka hiljutine jeeni ja jüaani kursside tugevnemine naela vastu.

Võrreldes aktsiaturuga on viimastel kuudel veiniturg suhteliselt tugev. Ajalooliselt on eelmistel majanduslangustel veinid varaklassina pakkunud paremat tootlust.

„Viimasel seitsmel aastal on investeeringud veini tootnud keskmiselt 16 protsenti aastas, lüües vaevata Lääne aktsiaturgude tootlusi,“ ütles Gavin Saffer Premier Cru Fine Wine Investmentsist.

Hiinla investorite seas on kõige popim Chateau Lafite, mida traditsiooniliselt suudavad endale lubada vaid väga jõukad. Nende teiseks valikuks on Carruades De Latife. Ka Chateau Talbot ja Chateau Palmer meelitavad ostjaid.

Chateau Latife 1982, mis 2006. aasta juunis maksis 9500 naela kast, maksab praegu 21 000 naela. 2005. aastakäik maksis 2750 naela ja maksab nüüd 6850 naela.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara