Maxima kavatseb edasi kasvada

Tarbimises tuleb tagasilöök
10-15%, ennustas Maxima Eesti avalike suhete juhi Erkki Erilaid, aga Maximale
ootab ta hoopis sama suurt kasvu, ehk koguni 20%.

"Enam nii suurt kasvu me oodata ei saa," kommenteeris Erilaid Maxima Eesti eelmise aasta 43 protsendi suurust käibe kasvu. "Arvan, et tarbimises on üldine foon sellel aastal väga negatiivne – tarbimises tuleb 10-15% tagasilöök," sõnas ta.

"Kuid usun, et Maxima kasvab sama palju, võib-olla tuleb sellel aastal 20% kasvu," märkis Erilaid.

"Klientide arv on küll kasvanud, kuid ka hinnad on alla läinud ja inimesed ostavad vähem. Keskmine igapäevane toidukorv on läinud odavamaks ning seega on käive langenud," rääkis ta.

"Seal, kus on tugev konkurents – võimalik, et mõni väiksem pood suleb uksed. Tööstuskaupade osas paistab juba praegu päris hästi välja, et rendipindu pannakse kinni ning lõpumüüke korraldatakse väga palju," sõnas Erilaid.

"Kes suudab uue muutunud keskkonnaga kohaneda ning hinnad alla tuua, jääb ellu. Samas ka rendihinnad kukuvad ning kulud vähenevad, kuid keegi siin kasumitest rääkida ei saa, see on pigem üleelamine," möönis ta.

Arendustegevusest rääkis Erilaid, et kindlasti on praegu võimalik kinnistuid odavalt saada ja ehitada, kuid teine küsimus on finantseerimise leidmine.

"Ka meie ei ava sel aastal nii palju poode, kui me tahaksime. Kivisse ja mörti pole mõtet raha kinni panna, vaid tuleb tegeleda põhitegevusega – kaubavahetusega," ütles ta.


Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara