Euroalal rekordiline kaubandusdefitsiit

Euroala kaubandusdefitsiit kasvas 2008.
aastal 32,1 miljardile eurole, mis on suurim miinus ühisraha euro
käibeletulekust 10 aastat tagasi, teatas täna Euroopa statistikaamet.

2007. aastal oli kaubandusbilanss 15,8 miljardi euroga plussis.

Euroala peamised eksporditurud on Suurbritannia ja USA. Läinud aasta esimese 11 kuu jooksul kahanes eksport Suurbritanniasse 2007. a sama perioodiga võrreldes 3% ja USAsse 5%.

„Globaalse turu väga nõrk nõudlus mõjutab euroala eksporti tugevalt,“ ütles IHS Global Insight’i ökonomit Howard Archer agentuurile Bloomberg. „Eriti halvad uudised on eratarbimise järsk langus USAs ja Suurbritannias ning Euroopa arenevate turgude kiire majanduslangus,“ ütles ta.

Euroopa suurima autotootja Volkswageni tarned vähenesid läinud kuul 20% ning eriti tugeva löögi on laenukriis andnud automüügile seni tugevatel turgudel Brasiilias, Hiinas, Venemaal ja Indias.

„Viimastel aastatel tõid investeeringud Hiinasse, Indiasse ja Lähis-Itta kaasa kasvava nõudluse Euroopa kapitalikaupade järele,“ ütles ING Groep NV ökonomist Carsten Brzeski. „See nõudlus on nüüd kokku kukkunud,“ ütles ta, prognoosides eelolevatel kuudel sama trendi jätkumist.


Euroalal rekordiline kaubandusdefitsiit

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara