Ahistamine tõi Soome tööandjale kõvasti sekeldusi

Pikki aastaid töötajaid näljapalgal hoidnud
ja üleliia rabama sundinud restoranipidajaist hiina abielupaarile mõistis
Savonlinna kohus täna 9 kuud tingimisi vangistust ja viieaastase ärikeelu.

Juba varem oli kokku lepitud, et inimesi tööle sundinud abielupaar maksab neile 400 000 euro (6,259 mln krooni) suuruse kahjutasu. Karistus mõisteti muuhulgas liigkasuvõtmise ja liigkasuvõtmise sarnase tööalase diskrimineerimise, tööaja alase ja väismaalasi puudutava seaduserikkumise eest, vahendas STT.

Kohus leidis, et paar kasutas ära soome keelt mittevaldavate töötajate teadmatust ja mittearusaamist Soome seadustest, tööandja kohustustest ja enda kui töötaja õigustest. Rikkumised toimusid aastail 2000-2007.

Kümme Savonlinna restorani töötajat said palka 200-1000 eurot (3 100-15 600 krooni) kuus, reeglina olid neil vaid mõned puhkepäevad aastas. Algselt nõudsid töötajad kohtualustele karistust ka inimkaubanduse ja raskekujulise liigkasuvõtmise eest. Nendest nõudmistest loobuti jaanuaris, kui pooled jõudsid kokkuleppele 400000 euro (6,259 mln krooni) kahjutasu maksmises liiga madalate palkade ja moraalsete kannatuste eest.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara